Gdzie w przyszłym sezonie zagra Konarski? "Na 99%..."

Siatkówka
Gdzie w przyszłym sezonie zagra Konarski? "Na 99%..."
fot. Cyfrasport
Gdzie w przyszłym sezonie zagra Dawid Konarski?

Dawid Konarski poinformował w piątek za pośrednictwem Instagrama, że żegna się z Jastrzębskim Węglem. 30-letni atakujący nie wskazał jeszcze klubu, w którym zagra w przyszłym sezonie. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyznał jednak, że niemal na pewno będzie występował zagranicą.

Jeszcze kilka tygodni temu Konarski był o krok od podpisania nowego kontraktu z Jastrzębskim Węglem. Tak się jednak nie stanie. O powodach takiego obrotu sytuacji dwukrotny mistrz świata opowiedział „Przeglądowi Sportowemu”.

 

- Wszystko było już ustalone jeśli chodzi o kwestie finansowe, ale ostatni miesiąc sporo zmienił w kwestii budżetu klubu. Tamta oferta stała się nieaktualna, więc nie mogliśmy sfinalizować kontraktu na wcześniej uzgodnionych warunkach. Z mojej strony nie było możliwości, by zaakceptować nowe, bo różnica w wysokości kontraktu była znacząca - stwierdził ze smutkiem doświadczony zawodnik i dodał: - Rozstaliśmy się z Jastrzębskim Węglem w atmosferze ogólnego smutku, że nie udało się dojść do porozumienia. Niestety, ale kluby też cierpią na obecnej sytuacji - zaznaczył Konarski.

 

ZOBACZ TEŻ: Wyjaśniła się przyszłość gwiazdy Jastrzębskiego Węgla

 

Wszystko wskazuje na to, że siatkarz pochodzący ze Świeciu w przyszłym sezonie będzie grał poza granicami Polski. Jak wynika z informacji „Przeglądu Sportowego” w przypadku Konarskiego w grę wchodzi wyjazd do Turcji, Rosji, Chin oraz Japonii.

 

– Jest kilka klubów, które szukają atakującego, więc nie obawiam się, że będę musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Na 99% będę grał za granicą. Ten jeden procent szans to polska liga – wyznał Konarski w rozmowie z „PS”.

 

Konarski zdobył wraz zespołem z Jastrzębia brązowy medal PlusLigi w sezonie 2018/2019. Być może w kolejnych rozgrywkach również osiągnąłby sukces, lecz na dogranie nie pozwoliła pandemia koronawirusa. Jastrzębianie mieli również szansę na bardzo dobry wynik w Lidze Mistrzów. Te rozgrywki nadal są jednak wstrzymane.

 

Czołowy reprezentant Polski wcześniej był graczem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów i Delecty Bydgoszcz. Jeśli chodzi o zagraniczną ligę, Konarski występował tureckim Ziraacie Bankasi Ankara przez rok. Dotychczas wyjazd nad Bosfor to jedyny epizod „Konara”, jeśli chodzi o grę poza krajem.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie