Kołtoń: Neuer chce pensji Lewandowskiego!

Piłka nożna
Kołtoń: Neuer chce pensji Lewandowskiego!
fot. PAP
Kołtoń: Neuer chce pensji Lewandowskiego!

Bayern Monachium właśnie przedłużył kontrakty z trenerem Hansi Flickiem i legendą klubu, Thomasem Muellerem. Do mediów przedostała się informacja, że dialog na temat nowej umowy z Manuelem Neuerem jest dużo trudniejszy. Po pierwsze bramkarz chciałby kontraktu do 2025 roku, a nie do 2023, co proponuje klub. Po drugie chce zarabiać „ponad 20 milionów euro”, co ujawniła prasa.

Kryzys wywołany koronawirusem już wpłynął na sytuację gospodarczą całego świata. Już zagraża egzystencji futbolu. Na pewno wiele klubów będzie miało niesłychane kłopoty, nie będzie się płacić takich stawek transferowych czy pensji jak wcześniej. Co nie znaczy, że najlepsi nie będą mieli świetnych poborów. I walczą o te pobory już teraz – w czasie pandemii. Szczególnie, jeśli klub jest gotowy do takich negocjacji. Bardzo aktywny w tym względzie jest Bayern Monachium, który niedawno ogłosił podpisanie nowej umowy z trenerem Hansi Flickiem, a później tak samo uczynił z Thomasem Muellerem. Co ciekawe pierwszy negocjacje zaczął Manuel Neuer, ale dalej nie ma porozumienia. Nic dziwnego, że dziennikarze zaczęli badać, o co chodzi. A klub zdecydował się na niedyskrecję. Najpierw wypłynął fakt, że proponuje umowę do 2023 roku, podczas gdy bramkarz chciałby kontraktu do 2025 roku (miałby wówczas 39 lat). Później gruchnęła wieść, że „Neuer zażądał więcej niż 20 milionów euro za sezon” - czyli zażądał gaży Roberta Lewandowskiego, która jest najwyższa nie tylko w Bayernie, ale i w całej Bundeslidze.

Zobacz także: Neuer zażądał ogromnej podwyżki! Odejście z Bayernu coraz bliżej?

 

Pewnie Neuer byłby w stanie znieść fakt, że RL9 ma taką gażę, a on niższą, ale „Kicker” - piórem doświadczonego reportera Karlheinza Wilda – poinformował, że Lucas Hernandez może liczyć rocznie na 24 miliony euro pensji! „Nic dziwnego, że zasłużony gracz, który przyczynił się do 7 mistrzostw z rzędu, potrójnej korony w 2013 roku, chciałby podwyżki”. Wild dodaje: „Gaże 20 milionowe w dobie koronawirusa wydają się wyalienowane, ale Neuer to najlepszy bramkarz świata, i sportowo, a co za tym idzie finansowo, nie jest mniej wart od Roberta Lewandowskiego. Snajper z Polski jest absolutnie najlepiej zarabiającym piłkarzem w Monachium”.

 

Cenię Neuera, ale czy bramkarz jest tyle samo wart – i sportowo, i finansowo - co nasz napastnik, to można z tym polemizować. Na pewno przykład Neuera i jego obecnych żądań pokazuje, że w futbolu dalej jest nadzieja – ba, pewność – gigantycznych pensji. Neuer być może szarżuje z żądaniami, jak szarżował z wycieczkami za pole karne podczas mundialu 2014. Tyle że wówczas był przekonany, iż robi dobrze. Teraz jest podobnie, szczególnie, że dalej pozostaje w świetnych relacjach z Pepem Guardiolą, który chętnie widziałby go w Manchesterze City...

 

Obecna umowa Neuera kończy się w 2021 roku. Już po tym sezonie do Bayernu dołączy Alexander Nuebel, 23-letni bramkarz Schalke. To wielki talent, choć w tym sezonie zaliczył kilka spektakularnych wpadek. Nuebelowi kończył się kontrakt w Gelsenkirchen i był do pozyskania bez sumy odstępnego. To przejście przeforsował menedżer Bayernu, Hasan Salihamidzić. Kiedy jednak zapytał się Neuera, czy jest gotowy „odstąpić Nuebelowi ileś tam meczów w sezonie”, spotkał się z kategorycznym „Nein”, a teraz rozmowy kontraktowe utknęły. Matthias Bruegelmann pisze w „Bild-Zeitung”: „I teraz Neuer musi uważać, żeby nie wyjść na chciwego”. W tych czasach szczególnie mało przyjemna łatka...

Roman Kołtoń, „Prawda Futbolu”
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie