Słynna lekkoatletka leczy kontuzję... substancją radioaktywną

Inne
Słynna lekkoatletka leczy kontuzję... substancją radioaktywną
fot. PAP/EPA
Schwanitz poddała się innowacyjnej metodzie leczenia kontuzji

Innowacyjną metodę leczenia kontuzji wybrała Christina Schwanitz. Była mistrzyni świata w pchnięciu kulą walczy ze stanem zapalnym w kolanie. W bolący staw zawodniczce wstrzyknięto substancję radioaktywną. Po tygodniu niemiecka lekkoatletka oznajmiła, że nie odczuwa już bólu.

- Efekty są znakomite, nie spodziewaliśmy się tego. Lek został podany strzykawką prosto w kolano. Teraz nie ma żadnych objawów zapalenia, Christina nie odczuwa też żadnego bólu. Po raz pierwszy od czterech lat jesteśmy w stanie robić ćwiczenia, które obciążają także ten staw - powiedział trener kulomiotki Sven Lang.

 

Także 34-letnia zawodniczka, która niedawno wróciła do rywalizacji po urodzeniu bliźniaków, oznajmiła, że nie spodziewała się takich efektów.

 

- Terapia okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się wykonać jakikolwiek trening bez bólu, a teraz czuję się jak nowo narodzona. To tak jakbym przez wiele lat miała problemy z chodzeniem i nagle mogła biegać. To też przekłada się na moje pchnięcia kulą. Wszystko przychodzi jakoś tak łatwiej - przyznała.

 

PZLA planuje zorganizowanie zawodów

 

Schwanitz w jesiennych mistrzostwach świata w Dausze wywalczyła brązowy medal. Za cel stawiała sobie jednak krążek igrzysk, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte na przyszły rok.

 

- Cel pozostaje ten sam. Chciałabym w Tokio stanąć na podium. Właśnie to nakręcało mnie po urodzeniu dzieci do powrotu do rywalizacji, a teraz nawet nie myślę o zakończeniu kariery. Mam zamiar startować tak długo, jak długo będzie mi to sprawiać przyjemność - podkreśliła dwukrotna mistrzyni Europy.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie