Kilku piłkarzy Milanu ma koronawirusa!

Piłka nożna
Kilku piłkarzy Milanu ma koronawirusa!
fot. PAP
Kilku piłkarzy mediolańskiego klubu zostało zainfekowanych koronawirusem

Prezes AC Milan Paolo Scaroni poinformował, że kilku piłkarzy mediolańskiego klubu zostało zainfekowanych koronawirusem. "Wszyscy wracają do zdrowia" – zaznaczył. Nazwiska nie zostały ujawnione. Na razie nie jest przesądzone, czy rozgrywki Serie A zostaną wznowione.

"Mamy kilku zawodników zakażonych. Są na etapie powrotu do zdrowia" – przekazał mediom Scaroni. Nie zdradził, o kogo chodzi.

 

AC Milan, w którym jeszcze kilka miesięcy temu występował Krzysztof Piątek, obecnie zawodnik Herthy Berlin, wznowił treningi indywidualne w tym tygodniu. Szwedzka gwiazda zespołu Zlatan Ibrahimovic ma powrócić do klubu w najbliższych dniach.

 

Czterech piłkarzy Sampdorii ma koronawirusa

 

Wciąż nie wiadomo, kiedy – i czy w ogóle – dograny zostanie sezon włoskiej ekstraklasy. Przypadki pozytywnych testów na Covid-19, m.in. wśród piłkarzy, zgłosiły niedawno: Fiorentina, Sampdoria Genua i Torino. Wcześniej w tym drugim klubie chorował Bartosz Bereszyński; piłkarzem Sampdorii jest też Karol Linetty, zaś bramkarzem ekipy z Florencji Bartłomiej Drągowski.

 

We Włoszech, jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa, trwa debata dot. powrotu na boiska drużyn Serie A.

 

"Musimy przyzwyczaić się do życia z wirusem, a dotyczy to także piłki nożnej" – uważa Scaroni. Jest on zwolennikiem przyjęcia "niemieckiej formuły", zakładającej, że chorzy są poddawani kwarantannie, podczas gdy ich koledzy z zespołów kontynuują rywalizację.

 

W marcu poinformowano, że zakażeni koronawirusem zostali np. dyrektor sportowy i były gwiazdor Milanu Paolo Maldini oraz jego syn Daniel, występujący w tej ekipie. Starszy z rodu Maldinich jednak również apeluje o wznowienie rozgrywek ligowych w Italii.

 

Treningi całymi drużynami w klubach Serie A mogą się rozpocząć 18 maja. Dwa dni wcześniej do gry wróci niemiecka Bundesliga. Z kolei z powodu koronawirusa sezon już zamknięto m.in. we Francji.

 

Jak zaznaczono we włoskich mediach, bliżej ogłoszenia końca sezonu jest Serie B i Serie C, tj. na drugi i trzeci poziom ligowy.

 

W Polsce rywalizacja w PKO BP Ekstraklasie zostanie wznowiona 29 maja. Natomiast 26 i 27 maja odbędą się zaległe mecze ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze