UFC: Posiadacz pasa BMF pogratulował wygranej Polakowi

Sporty walki
UFC: Posiadacz pasa BMF pogratulował wygranej Polakowi
fot. Instagram
Jorge Masvidal i Krzysztof Jotko po wspólnym treningu.

Wielkie powody do zadowolenia ma Krzysztof Jotko (22-4, 6 KO, 1 SUB). Polak odniósł trzecią wygraną z rzędu w największej amerykańskiej organizacji MMA. Na gali UFC Fight Night 172 nasz rodak pokonał Eryka Andersa (13-5, 8 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów. Gratulacje Jotko przekazał sam Jorge Masvidal.

W oktagonie podczas walki amerykańsko-polskiej kibice obejrzeli pełne trzy rundy. Początkowo inicjatywa należała do Amerykanina, ale to Polak wyprowadzał więcej decydujących ciosów. Spojrzenie na walkę mógł nieco zaburzyć fakt, że zawodnik pochodzący z Elbląga pozwalał się spychać pod siatkę. Ostatecznie sędziowie jednak nie mieli wątpliwości i jednogłośnie orzekli zwycięstwo Jotki. Po triumfie niespełna 31-latek zatańczył tradycyjnego "breakdance'a" na środku maty.


Zwycięstwa naszemu rodakowi pogratulował słynny Masvidal. 35-latek jest posiadaczem pasa "BMF”, czyli trofeum dla "największego skur...", które zdobył jesienią zeszłego roku w pojedynku z Nate’m Diazem. 
 
Masvidal jest kolegą klubowym Jotki. Obaj wspólnie trenują w klubie American Top Team. Autor najszybszego nokautu w historii UFC pogratulował za pośrednictwem Twittera naszemu rodakowi zwycięstwa nad Andersem. – Gratulacje Jotko – napisał słynny zawodnik. 

 
 
Jotko podziękował koledze z American Top Team. – Dziękuję bracie – skomentował wpis Masvidala elblążanin.
 
 
A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze