Były gwiazdor wróci do Legii?

Piłka nożna
Były gwiazdor wróci do Legii?
fot. Cyfrasport
Dusan Kuciak wypełni lukę powstałą po odejściu Radosława Majeckiego?

Według informacji udostępnionej przez Sport.pl, Legia Warszawa może sięgnąć po piłkarza, który w przeszłości z powodzeniem występował już na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Mowa o Dusanie Kuciaku, mającym być idealnym kandydatem na wypełnienie luki po Radosławie Majeckim.

Majecki w poniedziałek wyleciał już na zachód, by kontynuować karierę w AS Monaco, w którym od 4 lipca 2016 roku występuje Kamil Glik. Klub z Księstwa zdecydował się na zakontraktowanie 20-letniego bramkarza już w zimowym okienku transferowym, jednak do końca sezonu miał pozostać w Warszawie na zasadzie wypożyczenia. Ze względu na opóźnione zakończenie rozgrywek spowodowane pandemią koronawirusa, okazało się, że Majecki nie weźmie udziału w czterech ostatnich meczach.

 

Majecki zapowiedział powrót do Legii. Skromne zachowanie bramkarza

 

Bramkarzem, który najprawdopodobniej dogra sezon między słupkami Legii, będzie wracający po kontuzji pleców Radosław Cierzniak, jednak trudno rozpatrywać go w kontekście regularnej gry w przyszłym sezonie. Wielkie nadzieje wiązane są przy Łazienkowskiej z zaledwie 18-letnim Cezarym Misztą, który zimą został wypożyczony do Radomiaka Radom. Wydaje się jednak, że na razie nie jest on gotowy, by udźwignąć ciężar odpowiedzialności związany z byciem pierwszym golkiperem. Potrzebny będzie zatem ktoś bardziej doświadczony, pod okiem kogo Miszta mógłby szlifować swój warsztat.

 

Jednym z kandydatów miał być Dominik Hładun z Zagłębia Lubin, jednak w Warszawie twierdzą, że nie są zainteresowani akurat tym zawodnikiem. Według informacji Sport.pl, remedium na utratę Majeckiego ma być świetnie znany kibicom Legii Legii Kuciak, który bronił już jej barw w latach 2011-2015, trzykrotnie zdobywając w tym czasie mistrzostwo Polski i trzykrotnie sięgając po krajowy puchar.

 

Słowak odszedł w lutym 2016 roku do Hull City, ale nie podbił ligi angielskiej i po roku wrócił do Ekstraklasy i od rundy wiosennej sezonu 2016/2017 broni dostępu do bramki Lechii Gdańsk. W tym okresie rozegrał dla lechistów 108 ligowych spotkań, na przestrzeni których 37 razy udało mu się zachować czyste konto.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie