Menadżer potwierdza. Bartosz Fabiński zmieni kategorię wagową

Sporty walki
Menadżer potwierdza. Bartosz Fabiński zmieni kategorię wagową
Fot. PolsatSport
Bartosz Fabiński powraca do limitu wagowego, w którym walczył w przeszłości

Bartosz Fabiński (15-3, 8 KO, 7 DEC) będzie występował w kategorii średniej. Potwierdził to na Twitterze menadżer zawodnika Artur Ostaszewski. Dla "Butchera" będzie to powrót do dywizji -84 kg.

W limicie kategorii średniej reprezentant WCA Fight Team stoczył swój ostatni pojedynek. Wówczas na gali Cage Warriors 113 pewnie pokonał Darrena Stewarta (11-5, 7 KO, 4 DEC). Mimo, że walka odbyła się na wydarzeniu brytyjskiej organizacji, jej wynik został wliczony do rekordu w UFC. Łącznie pod szyldem amerykańskiego giganta Polak wygrał cztery walki i tylko raz wychodził z oktagonu pokonany. 

 

Okazuje się, że Fabiński na dłużej zagości w dywizji średniej. Menadżer zawodnika Ostaszewski potwierdził ten fakt na Twitterze. 

 

Zobacz też: Mańkowski kontra Gamrot? Stanowcza deklaracja!

 

W przeszłości 34-latek mierzył się już w kategorii półśredniej. Kilka lat temu zdecydował się jednak na zejście dywizję niżej. W limicie do 77 kilogramów reprezentant Warszawskiego Centrum Atletyki stoczył trzy pojedynki w UFC. Dwukrotnie był górą, raz musiał uznać wyższość rywala. 

 

Nie wiadomo, kto będzie pierwszym rywalem Polaka po powrocie do kategorii średniej. W tej dywizji pod szyldem UFC występuje również inny reprezentant Polski Krzysztof Jotko (22-4, 15 DEC, 6 KO). Natomiast niedawno z organizacją pożegnał się Oskar Piechota (11-4-1, 5 KO, 5 SUB), który również mierzył się w kategorii -84 kg. 

 

Zobacz też: Marcin Tybura z nowym rywalem. "King Kong kontuzjowany"

 

MTu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze