Takam i Castro po zwycięstwach w Las Vegas: Teraz chcemy walk o pas!

Sporty walki
Takam i Castro po zwycięstwach w Las Vegas: Teraz chcemy walk o pas!
fot. PAP/PA
Carlos Takam i Carlos Castro domagają się walk o pasy mistrzowskie

Śmierć ojca zaledwie tydzień przed walką oraz krótki termin przyjęcia pojedynku w Las Vegas z Jerry Forrestem nie przeszkodziły doświadczonemu Carlosowi Takamowi w odniesieniu wyraźnego zwycięzca. Znakomity pokaz boksu szykującego się na walki mistrzowskie, niepokonanego Carlosa Castro. Przeczytajmy opinie amerykańskich mediów oraz to, co mieli do powiedzenia zwycięzcy zaraz po zakończeniu walk w MGM Grand Conference Center.

Carlos Takam/Kamerun (39-5, 28 KO) - Jerry Forrest/USA (26-4, 20 KO), waga ciężka

 

Ring Magazine: Carlos Takam walczył z rywalem i rozciętym na początku walki łukiem brwiowym, ale 39-letni Kameruńczyk bez większych problemów wypunktował jednogłośnie po 10 rundach Jerry Forresta. Sędziowie punktowali 96-94, 98-92 i 97-93 dla takama, który dzięki temu zwycięstwo przedłużył passę wygranych walk do czterech kolejnych pojedynków. “Przygotowania do walki nie były łatwe” - powiedział po walce Takam. Były challenger do pasa mistrzowskiego miał walczyć 14 lipca z Oscarem Rivasem, ale ten ostatni odniósł kontuzję. Podobnie było w przypadku Forresta - miał zobaczyć po drugiej stronie ringu Jarrella Millera, ale ten wpadł na niedozwolonych środkach dopingowych. (...) Forrest, który jeszcze przed walka był krytykowany przez komentującego walkę byłego championa Timothy Bradley’a za jedzenie kanapki z wołowiną tuż przed wyjściem na ring, miał od początku walki problemy z wyprowadzeniem ciosów i rozwiązaniem zagadki jak walczyć z dobrze poruszającym się po ringu rywalem. Dopiero pod koniec walki młodszy o sześć lat stał się aktywniejszy, miał Takama na linach, ale nie potrafił wykorzystać sytuacji. Zapytany, z kim chciałby się teraz zmierzyć, Kameruńczyk mieszkający w Newadzie odparł: “Z Oscarem Rivasem lub Tysonem Fury”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przemysław Saleta na stałe w Polsacie Sport

 

Fightnews: Carlos Takam ma 39 lat, ale nie miał problemów z wygraniem toczonego w wolnym tempie pojedynku i zaraz po walce przyznał, że nie miał wątpliwości, że Forrest nie będzie trudnym rywalem. Przed walką nic nie układało się po jego myśli. “Mój ojciec zmarł tydzień temu, więc przystępowałem do walki z ciężkim sercem. Nie było dziś żadnego spektakularnego nokautu, ale wygrałem i to najważniejsze. Przyjąłem walkę w bardzo krótkim terminie, ale szansa bycia w głównej walce wieczoru na ESPN była zbyt ważna by odmówić. Wiedzieliśmy (z moim teamem), że walkę wygram. Teraz chcę bić się z kimś czołowej piątki rankingu, albo o pas mistrzowski”.

 

Statystyka - ciosy trafione: Takam 106, Forrest 70; silne ciosy trafione: Takam 84, Forrest 57

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Syrowatka kontra Oskari Metz na gali Babilon Promotions

 

Carlos Castro/USA (26-0, 11 KO) - Cesar Juarez/Meksyk (25-9, 19 KO), waga junior piórkowa

 

ESPN: Carlos Castro nie miał większych problemów by odprawić szybko do domu zwykle bardzo odpornego na ciosy Cesara Juareza, wygrywając w znakomitym stylu przez TKO w czwartej rundzie. Od samego początku w sali MGM Grand Conference Center w Las Vegas Castro był po prostu zbyt precyzyjny, zbyt dominujący i narożnik Juareza zdecydował się słusznie zakończyć walkę po wyraźnie przegranej czwartej rundzie. Castro nie ma pojedynczego silnego uderzenia elity tej kategorii wagowej, ale jest znakomitym technikiem. Juarez, który stracił dwie mistrzowskie szanse na zdobycie tytułu (przegrał z Isaacem Dogboe i Nonito Donaire) był od początku pod wrażeniem bitych z obu rąk ciosów przeciwnika - jeśli był cios, który można było zadać silnie i precyzyjnie, Castro natychmiast to robił. (...) Walka stała się bardzo jednostronna już w czwartej rundzie, kiedy Juarez przyjął aż 41 silnych ciosów Castro i nie był gotowy kontynuować pojedynku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon Fight Night: Daniel „Rutek” Rutkowski z Przemysławem „Kosiarzem” Runowskim jak Dawid z Goliatem!

 

Carlos Castro, który jest bardzo wysoko we wszystkich rankingach - numer 2 w WBC - pokazał, że jest już teraz gotowy na mistrzowską szansę. “Zawsze miałem szacunek dla meksykańskiego wojownika jakim jest Cesar Juarez, i dla wszystkiego, co zrobił dla naszego sportu. Powiedziałem, że byłem zaszczycony, że mogłem z nim walczyć. Teraz chcę walki o tytuł lub o pas przejściowy - cokolwiek się zdarzy. Jestem wysoko w rankingach, w pełni gotowy na najwyższe wyzwania, na następny krok w karierze” - powiedział Castro.

 

Statystyka: Ciosy trafione - Castro 115, Juarez 36; silne ciosy trafione - Castro 89, Juarez 31.

Z USA Przemek Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie