Kraksa Rafała Majki w wyścigu kolarskim Dookoła Burgos

Inne
Kraksa Rafała Majki w wyścigu kolarskim Dookoła Burgos
Fot. PAP
Rafał Majka był zamieszany w kraksę, do której doszło ok. 50 km przed metą.

Austriak Felix Grossschartner z ekipy Bora-Hansgrohe wygrał w Mirador del Castillo pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Burgos. Jego kolega klubowy Rafał Majka był zamieszany w kraksę, do której doszło ok. 50 km przed metą, ale finiszował w czołówce.

Grossschartner zaatakował na ostatnim wzniesieniu na 157-kilometrowej trasie. Niewielką przewagę utrzymał aż do "kreski", wyprzedzając o osiem sekund Portugalczyka Joao Almeidę (Deceuninck-Quick Step) oraz mistrza świata z 2018 roku Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar).

 

Najlepszy z kolarzy polskiej grupy CCC, aktualny wicemistrz świata Włoch Matteo Trentin był dziewiąty, tracąc dziesięć sekund. Taką samą stratę poniósł 18. na mecie Majka, o którego kraksie informowała wcześniej na Twitterze ekipa Bory.

 

Z polskich zawodników drużyny CCC Szymon Sajnok był 72. - 1.55 straty, 84. Kamil Małecki i 88. Kamil Gradek - obaj 3.12 straty.

 

Zobacz także: Dookoła Burgos: Rafał Majka i ekipa CCC wracają do ścigania

 

Dookoła Burgos jest jednym z pierwszych wyścigów etapowych na świecie i pierwszym w Hiszpanii po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obsada bardzo silna - startuje wiele gwiazd światowego peletonu i aż 14 drużyn World Tour.

 

Pięcioetapowe zawody w prowincji Burgos mają drugą najwyższą kategorię. Pierwszą po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa imprezą cyklu World Tour będzie 1 sierpnia klasyk Strade Bianche, a wyścigiem etapowym - rozpoczynający się 5 sierpnia Tour de Pologne, w którym Majka również ma wystartować.

NP, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze