Polki we Włoszech: Wołosz wciąż niezwyciężona, Smarzek-Godek z kolejnym zwycięstwem. Stysiak pauzowała

W ósmej kolejce Serie A1 zwycięstwo odniosły siatkarki Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie oraz Igor Gorgonzola Novara z Malwiną Smarzek-Godek. Z kolei drużyna Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak pauzowała.

Siatkarki z Conegliano idą jak burza. W ostatniej serii gier pokonały Il Bisonte Firenze i zdobyły dziewiąty triumf z rzędu. Jednak tym razem nie było tak łatwo, bo rywalki od początku spotkania mocno się postawiły. Szkoleniowiec Daniele Santarelli dał odpocząć niektórym zawodniczkom i wśród nich właśnie Wołosz, która pojawiła się na boisku jedynie w pierwszych dwóch setach. Ostatecznie ekipa Polki wygrała 3:1 (19:25, 26:24, 25:19, 25:17), a jej dobra passa trwa od początku sezonu. Imoco z kompletem punktów jest na czubie tabeli.

Ze zwycięstwa cieszyła się również Malwina Smarzek-Godek. Jej Igor Gorgonzola Novara bez większych problemów pokonał VBC Epiu Pomi Casalmaggiore 3:0 (25:17, 25:18, 25:18) i zapisała piątą wygraną w rozgrywkach. Nie było to wybite spotkanie w wykonaniu Polki. Atakująca rozpoczęła mecz w podstawowym składzie, ale pierwszy punkt zdobyła dopiero w drugim secie. W całym meczu dziewięć, w tym dwa blokiem. Miała tylko 26 procent skuteczności w ataku.

Z kolei Magdalena Stysiak, trzecia reprezentantka Polski, która bryluje na parkietach Italii, pauzowała w tej kolejce rozgrywek Serie A1.