12 przypadków zakażenia koronawirusem w Sir Safety Perugia

Siatkówka
12 przypadków zakażenia koronawirusem w Sir Safety Perugia
fot. PAP
Siedmiu kolejnych siatkarzy Sir Safety Perugia zostało zakażonych koronawirusem.

Siedmiu kolejnych siatkarzy Sir Safety Perugia zostało zakażonych koronawirusem - poinformował w weekend włoski klub. To oznacza, że w zespole, którego trenerem jest Vital Heynen, a czołowym zawodnikiem Wilfredo Leon, jest już 12 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus nie oszczędza siatkarzy włoskiego Sir Safety Perugia. Niedawno informowaliśmy o zakażonych zawodnikach włoskiego zespołu. Klub skierował wszystkich członków kadry na izolację, a w najbliższym możliwym czasie mieli oni mieć przeprowadzone kolejne testy na obecność wirusa. Niestety badania wykazały zakażenie koronawirusem u kolejnych siedmiu siatkarzy Sir Safety Perugia, co oznacza, że łącznie w zespole jest już 12 przypadków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Perugia zatrudniła nowego trenera

 

Klub poinformował o kolejnych zakażeniach w informacji prasowej. Jak przekazano w komunikacie zespół Heynena i Leona ma przeprowadzać kolejne testy, a zakażone osoby nie mają szczególnych objawów choroby.

 

 

Organizator siatkarskich rozgrywek Serie A1 przewidział pewne rozwiązania w przypadku zakażeń koronawirusem we włoskich zespołach. W momencie, kiedy w zespole nie więcej niż trzech zawodników uzyska dodatni wynik badania, reszta ekipy może trenować i rozgrywać mecze. W przypadku Sir Safety Perugia takie rozwiązanie aktualnie nie wchodzi w grę.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie