Dominic Thiem zmienił zdanie. Chce wystąpić na igrzyskach

Inne
Dominic Thiem zmienił zdanie. Chce wystąpić na igrzyskach
fot. PAP
Dominic Thiem, trzeci tenisista rankingu ATP, zmienił zdanie i chce wystartować w przełożonych o rok igrzyskach w Tokio.

Dominic Thiem, trzeci tenisista rankingu ATP, zmienił zdanie i chce wystartować w przełożonych o rok igrzyskach w Tokio. W 2019 r. Austriak ogłosił, że z powodu kolizji terminów olimpiady w 2020 roku i turnieju ATP w Kitzbuehel, wybrał rywalizację w rodzinnym kraju.

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się nie tylko igrzyska, ale i w terminie lipcowym turniej w Kitzbuehel, który rozegrano ostatecznie w pierwszej połowie września.

 

Thiem nie wystąpił także w igrzyskach w Rio de Janeiro, wybierając zawody niższej rangi ATP w Meksyku rozgrywane w tym samym czasie. Był wówczas najwyżej sklasyfikowanym graczem rankingu, który opuścił olimpiadę z wyboru, ale nie z powodu kłopotów zdrowotnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dominic Thiem i Ivona Dadic sportowcami roku w Austrii

 

Na decyzję Thiema o chęci udziału w IO w 2021 r. wpłynęło także ogłoszenie przyszłorocznego kalendarza imprez tenisowych - rywalizacja w Austrii ma się odbyć w połowie lipca, na ponad tydzień przed igrzyskami - napisał portal nbcsports.com.

 

- Zmieniłem zdanie [na temat olimpiady w Tokio - przyp. red.]. Udział w igrzyskach byłby moim marzeniem - powiedział 27-letni zawodnik, triumfator tegorocznego wielkoszlemowego US Open i uczestnik w turnieju ATP Finals w Londynie (pula nagród 5,7 mln dolarów).

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze