Fortuna 1 Liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza lepsza od ŁKS-u w meczu na szczycie

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał w hicie 16. kolejki Fortuna 1 Ligi z ŁKS-em Łódź 2:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała ŁKS Łódź 2:0 (1:0) w hicie 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dwie bramki zdobył dla gospodarzy słowacki napastnik Roman Gergel. Lider wygrał po dwóch remisach z rzędu i na sześć punktów odskoczył spadkowiczowi z PKO BP Ekstraklasy, który przegrał trzeci mecz z rzędu. ŁKS utrzyma jednak drugie miejsce w ligowej tabeli.

To był mecz z gatunku tych o sześć punktów, wszak lider tabeli podejmował w Niecieczy aktualnie drugi zespół rozgrywek. Piętnaście minut po pierwszym gwizdku Tomasza Loskę pokonał Antonio Diminguez, ale sędzia Sebastian Jarzębak stwierdził, że Hiszpan był na spalonym i bramki nie uznał.

To rozwścieczyło gości, którzy zaczęli grać agresywnie. Nie umknęło to głównemu arbitrowi zawodów, który w pierwszej połowie pokazał aż cztery żółte kartki piłkarzom Wojciecha Stawowego.

Tuż przed przerwą kibice w końcu doczekali się gola. Dziesiąte trafienie w sezonie zanotował najlepszy strzelec drużyny Mariusza Lewandowskiego – Roman Gergel.

Kwadrans przed końcem spotkania Przemysław Sajdak ponownie trafił do siatki Bruk-Bet Termaliki, alei tym razem sędzia dopatrzył się ofsajdu. Pech nie opuścił pomocnika łodzian, który kilkanaście minut później dotknął piłki ręką w „szesnastce”. Rzut karny  pewnie na gola zamienił Gergel, dla którego była to jedenasta bramka w obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

To oznacza, że 32-latek urodzony w Bánovcach nad Bebravou został współliderem klasyfikacji strzelców. Takim samym dorobkiem strzeleckim może pochwalić się snajper Miedzi Legnica Kamil Zapolnik.

Ostatecznie piłkarze Mariusza Lewandowskiego wygrali 2:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. ŁKS natomiast nadal nie może wyjść z kryzysu. Właśnie zanotował piąte spotkanie bez zwycięstwa. Mimo to zajmuje drugą lokatę z przewagą czterech punktów nad kolejnym Górnikiem Łęczna.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Roman Gergel 45, 87 (k.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek,  Jonathan de Amo, Artem Putiwcew,  Marcin Grabowski - Samuel Štefánik, Piotr Wlazło, Adam Radwański (63. Patrik Mišák), Paweł Żyra (69. Michal Hubínek) - Roman Gergel (90. Patryk Czarnowski), Kacper Śpiewak (46. Martin Zeman)

ŁKS Łódź:  Arkadiusz Malarz - Kamil Dankowski (72. Piotr Gryszkiewicz), Maciej Dąbrowski (77, Kelechukwu Ibe-Torti), Maksymilian Rozwandowicz, Adrian Klimczak - Maciej Wolski, Antonio Domínguez, Dragoljub Srnić (56. Jakub Tosik), Michał Trąbka, Tomasz Nawotka - Przemysław Sajdak

Żółte kartki: Wlazło, Grzybek - Dąbrowski, Rozwandowicz, Dankowski, Srnić, Trąbka, Sajdak, Tosik, Klimczak.

Sędzia: Sebastian Jarzębak