TAURON Liga: Radomka Radom pokonała Pałac Bydgoszcz i wróciła na zwycięską ścieżkę

W meczu 12. kolejki TAURON Ligi Radomka Radom pokonała Pałac Bydgoszcz 3:1.

W meczu 12. kolejki TAURON Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała na wyjeździe Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Gospodynie zdołały urwać faworytkom jednego seta, ale w trzech pozostałych to rywalki kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie wygrały 3:1. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Bruna Honorio. Brazylijka zdobyła 23 punkty.

W premierowej odsłonie siatkarki rozpoczęły spotkanie od wyrównanej walki. Nie trwała ona zbyt długo, gdyż podopieczne Riccarda Marchesiego po czwartym punkcie przejęły inicjatywę na boisku i wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. Bardzo dobrze na lewym skrzydle spisywała się Janisa Johnson, a w przyjęciu i obronie Agata Witkowska. Gospodynie miały problemy z przyjęciem piłki, ale w drugiej połowie skuteczną grą najpierw zmniejszyły przewagę, a w decydującej fazie seta doprowadziły do remisu 22:22. W końcówce radomianki wykazały więcej zimnej krwi, skończyły kolejne trzy akcje i wygrały 25:22.

W drugiej partii role się odwróciły i to bydgoszczanki narzuciły swoje tempo gry, a radomianki próbowały dorównać rywalkom. Udało im się, bowiem doprowadziły do remisu 20:20 i zapewniły emocjonującą końcówkę. Po kilku punktowych blokach i walce punkt za punkt (24:24, 26:26, 28:28) lepsze okazały się gospodynie, które skończyły przechodzącą piłkę i wygrały 30:28.

Podrażnione poprzednim setem siatkarki z Radomia lepiej rozpoczęły trzecią odsłonę. Rywalki nie poddawały się i walczyły o każdy punkt (10:10), ale w połowie seta przyjezdne wyszły na trzypunktowe prowadzenie i do końca utrzymywały wypracowaną przewagę. Justyna Łukasik atakiem ze środka zakończyła seta 25:17.

W czwartej odsłonie podopieczne Marchesiego początkowo grały swobodniej i z kilkupunktową zaliczką. Gdy wydawało się, że gospodynie „złożyły broń”, po chwili wróciły do gry i doprowadziły do remisu 15:15. W kontakcie z rywalkami były do 20. punktu, gdyż w końcówce radomianki zagrały skuteczniej i wygrały 25:20.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (22:25, 30:28, 17:25, 20:25)

Pałac Bydgoszcz: Regiane Bidias, Alexandra Dascalu, Marta Ziółkowska, Magdalena Hawryła, Ewelina Żurowska, Magdalenia Mazurek, Monika Jagła (libero) oraz Zuzanna Kuligowska.

Radomka Radom: Janisa Johnson, Bruna Honorio Marques, Andressa Picussa, Izabela Bałucka, Julia Twardowska, Katarzyna Skorupa, Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała, Justyna Łukasik.

MVP: Bruna Honorio