Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. Wyniki na żywo online. Stoch liderem! Skoki narciarskie

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. Wyniki na żywo online. Stoch liderem! Skoki narciarskie
fot. Cyfrasport
Kamil Stoch i Dawid Kubacki w środę będą walczyć o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch czy Dawid Kubacki? To pytanie zadają sobie polscy kibice skoków narciarskich przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni. Przed zawodami w Bischofshofen nasi zawodnicy są na czele klasyfikacji łącznej, według nie tylko polskich ekspertów, tylko jeden z nich wygra całą prestiżową imprezę. Stoch po raz trzeci w karierze, Kubacki po raz drugi z rzędu. Relacja i wyniki na żywo z konkursu TCS w Bischofshofen na Polsatsport.pl od godziny 16:45.

Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni w sezonach 2016/17 i 2017/18, obecnie jest liderem klasyfikacji łącznej. Jeżeli ponownie zostanie zwycięzcą, dołączy do wielkich legend skoków narciarskich. Po trzy triumfy mają na koncie Niemiec Helmut Recknagel (1958, 1959, 1961) reprezentujący wtedy NRD oraz Norweg Bjørn Wirkola (1967, 1968, 1969). Więcej wygranych mają tylko dwaj skoczkowie. Pięć razy na najwyższym stopniu podium stawał Fin Janne Ahonen (1999, 2003, 2005, 2006, 2008), cztery razy Niemiec Jens Weissflog, reprezentant NRD, później Niemiec (1984, 1985, 1991, 1996). Takim tuzom jak Finowie Veikko Kankkonen i Matti Nykanen, Niemiec Jochen Danneberg czy Austriacy Hubert Neuper, Ernst Vettori, Andreas Goldberger oraz Gregor Schlierenzauer Turniej Czterech Skoczni udało się wygrać dwukrotnie. Wielki mistrz Adam Małysz triumforwał tylko w sezonie 2000/2001, a dwa lata później zajął w TCS trzecie miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: „Polskie Skocznie” od 6 stycznia w sportowych kanałach Telewizji Polsat

 

Stoch rozpoczął obecny Turniej Czterech Skoczni od drugiego miejsca w Oberstdorfie. Później nie zmieścił się na podium w Garmisch Partenkirchen, ale polscy kibice i tak mieli powody do radości. Trzecie miejsce zajął bowiem Piotr Żyła, a w pięknym stylu wygrał Dawid Kubacki, który właśnie wtedy włączył się do walki o końcowy trumf w turnieju.

 

Konkurs na skoczni Bergiesel w Innsbrucku był kolejnym popisem Biało-Czerwonych. Trzykrotny mistrz olimpijski zdeklasował rywali, a Kubacki był trzeci, własnie od tego dnia w klasyfikacji generalnej na dwóch pierwszych pozycjach widnieją ich nazwiska. W środę nasi reprezentanci powalczą o Złotego Orła, a zdaniem większości ekspertów, nikt nie jest w stanie im zagrozić. Inaczej twierdzą tylko ci, którzy wierzą w cudy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch faworytem? Stefan Horngacher wspomniał o cudzie

 

Rozpatrywane w kategorii cudów wyniki przytrafiały się, jednak historia przemawia za Stochem. W poprzednich 12 edycjach tylko raz skoczek prowadzący po trzech konkursach nie wygrał Turnieju Czterech Skoczni. Było to cztery lata temu, gdy Norwega Daniela-Andre Tandego wyprzedził nie kto inny, jak... Stoch.

 

W środę mocno zmotywowany będzie też Kubacki. Przede wszystkim dlatego, że do lidera traci 15,2 punktu, więc (przynajmniej teoretycznie) ma szansę na końcowy triumf. Po drugie rywale mocno naciskają. Norwegiem Halvor Egner Granerud ma tylko 5,4 pkt mniej, a we wtorkowych kwalifikacjach udowodnił, że broni nie składa. Podobnie jak czwarty w klasyfikacji łącznej TCS Niemiec Karl Geiger, tracący Kubackiego 9,5 pkt.

 

Walka o zwycięstwo oraz pozostałe miejsca na podium zapowiada się ekscytująco i może się zakończyć drugim w historii turnieju polskim dubletem. Gdy w 2017 roku wygrywał Stoch, drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Piotr Żyła.

 

Relacja i wyniki na żywo z konkursu TCS w Bischofshofen na Polsatsport.pl od godziny 16:45.

 

WŁ, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Na podium 69. TCS dwóch Polaków! W najlepszej dziesiątce aż czterech Biało-Czerwonych. Gratulacje!

KAMIL STOCH ZWYCIĘZCĄ 69. TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI! Skoczek z Zębu po raz trzeci w karierze wygrywa niemiecko-austriacką imprezę!

KAAAAAAAMIL STOCH! Trzykrotny mistrz olimpijski oddał drugi z najdłuższych skoków w konkursie! Wylądował na 140 metrze i zdeklasował rywali. Drugiego Mariusa Lindvika pokonał aż o 20,3 pkt. 

Fenomenalny skok Mariusa Lindvika. Norweg poszybował na 140,5 m, ale lądował na dwie nogi. Mimo to o 4,5 pkt wyprzedził drugiego w stawce Stefana Krafta.

Halvor Egner Granerud ląduje na zaledwie 134 metrze. Zbyt mało, żeby myśleć o triumfie w niemiecko-austriackiej imprezie...

Daleki skok Piotra Żyły! Wiślanin wylądował na 136, 5 metrze i daje mu to na razie trzecie miejsce.

Świetny skok oddał Stefan Kraft, który wylądował na 137 metrze. Dzięki tej próbie wyszedł na prowadzenie w konkursie!

Dawid Kubacki skoczył 131, 5 metra! To daje mu jednak aktualnie dopiero czwartą lokatę... Które miejsce zajmie na koniec 69. TCS? Musimy jeszcze chwilę poczekać....

Co za skok! Robert Johansson skacze najdalej w konkursie! Próba na odległość 139 metrów daje mu prowadzenie mu prowadzenie w konkursie z przewagą dziewięciu punktów nad Ryoyu Kobayashim.

Junshiro nie cieszył się długo z prowadzenia, ponieważ Ryoyu Kobayashi skoczył o dwa metry dalej i pokonał brata o 3,9 pkt.

Świetną próbę wykonał Junshiro Kobayashi. Japończyk wylądował na 133 metrze i z przewagą 14,6 pkt prowadzi nad Finem.

Antti Aalto nowym liderem! Fin oddał skok na odległość 128, 5 m i wyprzedził w klasyfikacji Severina Freunda o 2,5 pkt.

Po dziesięciu skokach w drugiej serii najwyżej sklasyfikowany jest Severin Freund. Niemiec o 0,4 pkt wyprzedza Michaiła Nazarowa.

Słaba próba Aleksandra Zniszczoła. Pierwszy z Biało-Czerwonych w drugiej serii wylądował na 123 metrze i aktualnie zajmuje czwartą lokatę.

Dobry skok Severina Freunda. Niemiec pofrunął na 131 m i z notą 244, 8 pkt jest pierwszy.

Kolejna zmiana lidera! Rosjanin Jewgienij Klimow oddał skok na odległość 127 m i wyprzedził Norwega o osiem punktów. 

Johann Andre Forfang skoczył dwa i pół metra bliżej od Niemca, ale dzięki przewadze z pierwszej serii objął prowadzenie z przewagą 3,2 pkt.

Pius Paschke rozpoczął drugą serię konkursu w Bischofshofen! Niemiec wylądował na punkcie K.

Co za widok! Trzech Polaków w trójce, a czterech w szóstce przejściowej klasyfikacji 69. Turnieju Czterech Skoczni!
Kamil Stoch ma aż 32 punkty przewagi nad drugim Karlem Geigerem! Z kolei Dawid Kubacki traci do Niemca zaledwie 0,9 pkt.

Najwyżej sklasyfikowany z Biało-Czerwonych jest Kamil Stoch 139 m (150, 9 pkt), który prowadzi na półmetku konkursu. Drugi z Polaków jest Andrzej Stękała, który skoczył 135 m (138,4 pkt). Skoczek z Dzianisza zajmuje aktualnie czwartą lokatę. "Dziesiątkę" zamyka Piotr Żyła (134m, 134,43 pkt). Tuż za nią sklasyfikowany jest Dawid Kubacki (132 m, 133,2 pkt) zajmujący dwunastą lokatę. W finałowej części zobaczymy również Aleksandra Zniszczoła (126 m, 119,9 pkt) który zajmuje 22. lokatę. Przygoda z niemiecko-austriacką imprezą zakończyła się natomiast dla 32. Klemensa Murańki (122 m, 111,2 pkt) i 48. Macieja Kota (113 m, 91,4 pkt).


Kamil Stoch jest liderem po pierwszej serii finałowego konkursu TCS w Bischofshofen! Polak prowadzi nad Niemcem Karlem Geigerem o 7, 3 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Markus Lindvik, który do lidera traci 9,7 pkt.

KAMIL STOCH! Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na 139 m i z notą 150,9 pkt prowadzi po pierwszej serii! Jego rywal Kanadyjczyk Matthew Soukup wylądował na 114 metrze i pożegnał się z konkursem.

Drugi we wtorkowych kwalifikacjach Robert Johansson skoczył 130,5 m i z notą 131 pkt nieznacznie pokonał Junshiro Kobayashim, który jest drugi ze szczęśliwych przegranych.

Halvor Egnar Granerud z obniżonej belki skoczył 133 m i zdeklasował w parze Simona Ammanna (112 m, 91 pkt). Norweg zajmuje mimo to dopiero ósmą lokatę. 

Austriak Stefan Kraft skoczył 132 m (133,5 pkt) i zdecydowanie pokonał Japończyka Naokiego Nakamurę (120 m, 108,9 pkt).

Rywalizacja Decker Dean - Daniel Huber zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Austriaka

Drugi bratobójczy pojedynek w konkursie! Dawid Kubacki poszybował na odległość 132 m i zdeklasował Maciej Kota, który wylądował na 113 m. Skoczek z Szaflar aktualnie jest ósmy, a zakopiańczyk zajmuje jest ostatnim klasyfikowanym skoczkiem w konkursie.

Michael Hayboeck pofrunął na 133,5 m i bez problemów pokonał w parze Fina Niko Kytosaho, który skoczył 121,5 m.

Sensacja! W 18. parze Markus Eisenbichler skoczył 120,5 m i przegrał z Rojsaninem Jewgienijem Klimowem, który wylądował na punkcie K (125 m). Niemiec tym samym zakończył swój udział w turnieju!

Klemensa Murańki nie zobaczymy w drugiej części konkursu. Polak oddał skok na odległość 122 m i zdecydowanie przegrał z Japończykiem Yukiyą Sato, który poszybował o 11 metrów dalej.

Estończyk Artti Aigro nie będzie mógł być zadowolony ze swojej próby. Skoczył tylko 115,5 m i przegrał z Austriakiem Philippem Aschenwaldem (128,5m), który w tym momencie jest dziesiąty.

W 15. parze doszło do konfrontacji byłych zwycięzców Turnieju Czterech Skoczni. Peter Prevc (132,5 m) zdeklasował Gregora Schlierenzauera, który wylądował zaledwie na 115 m. Austriak aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w konkursie.

Triumfator TCS z 2019 roku Ryoyu Kobayashi oddał skok na odległość 130,5 m i pewnie pokonał Austriaka Stefana Raingera (116,5 m)

Gregor Deschwanden skoczył zaledwie 121 m i przegrał z Austriakiem Markusem Schiffnerem (127 m). Szwajcara po raz pierwszy w tym sezonie nie zobaczymy w drugiej serii zawodów.

Keiichi Sato skoczył 131, 5 m (129,5 pkt) i pokonał Tilena Bartola, który wylądował na 122,5 metrze (113,1 pkt)

Powracający po zabiegu stomatologicznym Marius Lindvik pofrunął aż na 137 m i z notą 141,2 pkt okazał się lepszy od doświadczonego Austriaka Manuela Fettnera (117,5 m, 103,2 pkt).

Clemens Leitner szczęśliwy! Austriak o zaledwie 0,6 pkt pokonał Rosjanina Michaiła Nazarowa.

W bratobójczej konfrontacji pomiędzy Niemcami Martin Hamann (119 m, 106,2 pkt) - Pius Paschke (122 m, 111,3 pkt) lepszy okazał się ten drugi!

Kolejny Polak w drugiej serii! Aleksander Zniszczoł wylądował na 126 metrze i z notą 119,9 pewnie wygrał rywalizację z Domenem Prevcem (105,3 pkt)

Było o krok od niespodzianki! Severin Freund minimalnie pokonał w parze najmłodszego w stawce Austriaka Daniela Tschofeniga. Przewaga doświadczonego Niemca nad debiutantem wyniosła zaledwie dwa punkty.

W szóstej parze konkursu Daniel Andre Tande wygrał z Bułgarem Vladimirem Zografskim. 

Constantin Schmid oddał skok na odległość 132 m i z notą 131,4 pokonał Ziga Jelara (116.9 pkt)

Pojedynek – Maximilian Steiner (116 m, 99,5 pkt) - Antti Aalto (128 m, 123,2 pkt) dla reprezentanta Finlandii.

Świetny skok Piotra Żyły, który lądując na 134 metrze zdecydowanie pokonał Thomasa Lacknera.


Johann Andre Forfang wylądował na 124 m i pokonał o 14,9 pkt Giovanniego Bresadola (117 m)

Finałowy konkurs 69. TCS zaczynamy z wysokiego C! Karl Geiger pofrunął na 138 m i wyprzedził o 5,2 pkt Andrzeja Stękałę, który wylądował na 135 m.

 

Pierwsza seria rozpocznie się z 11. belki startowej.

 

 

Wszystkich fanów skoków narciarskich zapraszamy na premierę magazynu Polskie Skocznie. Początek o 18.30 w Polsacie Sport Extra.

Pary pierwszej serii konkursu w Bischofshofen z udziałem Polaków:

1. para: Andrzej Stękała - Karl Geiger (Niemcy) 
3. para: Piotr Żyła - Thomas Lackner (Austria) 
8. para: Aleksander Zniszczoł - Domen Prevc (Słowenia) 
17. para: Klemens Murańka - Yukiya Sato (Japonia) 
20. para: Dawid Kubacki - Maciej Kot 
25. para: Kamil Stoch - Matthew Soukup (Kanada) 

Początek pierwszej serii konkursowej w Bischofshofen rozpocznie się o 16:45.

Pozostali Polacy uplasowali się na następujących lokatach: Andrzej Stękała był 18., Dawid Kubacki zajął 19. miejsce, a na 21. pozycji został sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł. Na 39. lokacie zakończył rywalizację Maciej Kot, a na 47. Klemens Murańka.

Na końcu pierwszej "dziesiątki" znalazł się jeszcze jeden z Biało-Czerwonych - Piotr Żyła. Skoczek z Wisły zajął tę lokatę ex aequo z Junshiro Kobayashim.

Halvor Egner Granerud, który wciąż ma szansę na triumf w niemiecko-austriackiej imprezie, uplasował się w serii próbnej tuż za najlepszą trójką.

Drugie miejsce za Stochem zajął Austriak Stefan Kraft. Tuż za nim był Niemiec Geiger - czwarty w klasyfikacji generalnej TCS.

KAMIL STOCH zwycięzcą serii próbnej. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył aż 135, 5 m i zdeklasował rywali!

Tym, którzy przegapili wtorkowe kwalifikacje do ostatniego konkursu TCS pragniemy przypomnieć, że wygrał Kamil Stoch. Za liderem Biało-Czerwonych znaleźli się Norwegowie - Robert Johansson i Halvor Egner Granerud. 

Ogromne emocje towarzyszą fanom przed finałowymi zawodami na skoczni im. Paula Ausserleitnera. Kto sięgnie po Złotego Orła? Czy po raz trzeci niemiecko-austriacką imprezę wygra Kamil Stoch? A może drugi raz z rzędu triumf przypadnie Dawidowi Kubackiemu? Ostatniego słowa nie powiedział również lider klasyfikacji generalnej PŚ - Norweg Halvor Egner Granerud.

Przypomnijmy sytuację przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Na prowadzeniu jest Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski ma 15,2 pkt przewagi nad Dawidem Kubackim. Tuż za Biało-Czerwonymi znajduje się Norweg Halvor Egner Granerud, którego strata do skoczka z Zębu wynosi już 20,6 pkt. 

 

Witamy w relacji na żywo z finałowego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze