PKO BP Ekstraklasa: Łukasz Bejger w Śląsku Wrocław

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Łukasz Bejger w Śląsku Wrocław
fot. Cyfrasport
Łukasz Bejger został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław.

Łukasz Bejger został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. 19-letni środkowy obrońca ostatnio był zawodnikiem Manchesteru United, a wcześniej Lecha Poznań.

O Bejgera zimą starało się kilka klubów, m.in. Raków Częstochowa, ale wyścig o jednego z najzdolniejszych polskich środkowych obrońców młodego pokolenia wygrał Śląsk. Zawodnik przechodzi do Wrocławia na zasadzie definitywnego transferu, a umowa została zawarta do czerwca 2025 roku.

 

„Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie” – scharakteryzował zawodnika dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

 

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa: Maciej Wilusz wypożyczony do Śląska Wrocław

 

Zawodnik po podpisaniu umowy przyznał, że jego powrót do Polski był przemyślany, a oferta klubu z Dolnego Śląska najciekawsza.

 

„Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavicką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska.

 

Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję” – dodał.

 

To drugi zawodnik pozyskany zimą przez zespół z Oporowskiej. W piątek wrocławianie poinformowali, że do końca sezonu z Rakowa został wypożyczony Maciej Wilusz.

 

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze