PKO Ekstraklasa: Remis Górnika Zabrze z Lechem Poznań. Dwa rzuty karne anulowane

Piłkarze Górnika Zabrze i Lecha Poznań podzielili się punktami

Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:1 w wieczornym sobotnim meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszej połowie sędzia anulował dwa rzuty karne dla gości.

Na zabrzańskiej arenie zmierzyły się drużyny, które inaczej przygotowywały się do „wiosny”. Gospodarze, z powodu zakażeń koronawirusem, w ostatniej chwili musieli odwołać zgrupowanie na Cyprze i trenowali głównie w hali. Ekipa trenera Dariusza Żurawia ćwiczyła na zielonych boiskach tureckiego wybrzeża.

Pogoda w piątkowy wieczór była mało piłkarska, spotkanie odbywało się przy lekkim mrozie. W wyjściowych składach znalazło się dziewięciu młodzieżowców (odpowiednio czterech i pięciu).

Gospodarze świetnie zaczęli mecz - od objęcia prowadzenia w 7. minucie, kiedy podanie Jesusa Jimeneza skutecznie wykończył wbiegający w pole karne Alex Sobczyk.

„Kolejorz” szybko ruszył do odrabiania strat i jego piłkarze wypracowali kilka okazji bramkowych. Po uderzeniu Michała Skórasia na miejscu był bramkarz Górnika, a po strzale Filipa Szymczaka piłkę z linii bramkowej wybił Giannis Masouras. Goście dwukrotnie cieszyli się z przyznanych im rzutów karnych, anulowanych następnie przez arbitra po analizie wideo.

Po przerwie gospodarze, mocno mobilizowani przez trenera Marcina Brosza zza linii bocznej, starali się przerywać akcje rywali daleko od własnej bramki.

Udawało się to przez kwadrans, bo później po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego z rzutu rożnego Thomas Rogne głową pokonał Martina Chudego.

Najwyraźniej piłkarze obu zespołów nie byli zainteresowani podziałem punktów, bo sporo działo się w okolicach pół karnych. Dużo było walki toczonej w szybkim tempie, zabrakło jednak groźnych sytuacji, dlatego spotkanie skończyło się remisem.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (1:0).

Bramki: Sobczyk 7 - Rogne 60

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Aleksander Paluszek (46. Przemysław Wiśniewski), Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Giannis Massouras, Norbert Wojtuszek (58. Daniel Ściślak), Krzysztof Kubica (72. Alasana Manneh), Bartosz Nowak (84. Roman Prochazka), Erik Janza - Alex Sobczyk (58. Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Alan Czerwiński, Thomas Rogne, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz - Michał Skóraś (71. Wasyl Krawec), Jesper Karlstroem, Filip Marchwiński (83. Dani Ramirez), Pedro Tiba, Jakub Kamiński - Filip Szymczak (71. Mohammad Awwad)

Żółte kartki: Manneh, Sobczyk - Karlstroem