Fortuna 1 Liga: Wygrana Arki na inaugurację rundy

Arka Gdynia pokonała GKS Jastrzębie.

Arka Gdynia wygrała 1:0 z GKS-em Jastrzębie w swoim pierwszym ligowym meczu Fortuna 1 Ligi w 2021 roku. Jedyną bramkę spotkania zdobył Maciej Rosołek.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Arka. Przed szansą na zdobycie bramki w 3. minucie stanął Luis Valcarce, który uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka poszybowała jednak ponad bramką. W odpowiedzi w poprzeczkę w 12. minucie trafił Daniel Feruga z GKS-u Jastrzębie.

Prowadzenie objęli jednak gdynianie. Zaledwie kilka chwil po próbie Ferugi piłkę przejął Maciej Rosołek, minął wysuniętego z bramki Mariusza Pawełka i pewnie trafił do siatki. W Gdyni było już 1:0.

Gospodarze mieli jeszcze jedną ciekawą okazję. Uderzenie Żebrowskiego w 35. minucie dobijał Hiszpański, ale próba obrońcy była zupełnie nieudana. Szansę na wyrównanie rezultatu miał jeszcze GKS, ale główka Ferugi zakończyła się zaledwie rzutem rożnym. W końcu sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił obie drużyny do szatni.

Druga połowa to już znacznie lepsza gra GKS-u. Jastrzębianie coraz chętniej atakowali bramkę Kajzera. W 56. minucie mieliśmy sporo kontrowersji, bowiem piłka w końcu zatrzepotała w siatce Arki, ale gol został nieuznany. Arbiter dopatrzył się autu w tej sytuacji.

Obie drużyny próbowały, ale sporą przeszkodą było także boisko, którego stan był daleki od ideału. Kolejną okazję miał Rosołek, ale przegrał pojedynek z Pawełkiem. W końcu obie ekipy wprowadziły na boisko zmienników, w tym za wspomnianego Rosołka wszedł Kacper Skóra z rocznika 2003. Rezultat jednak nie uległ zmianie, a sędzia doliczył jeszcze cztery minuty. Po tym czasie zakończył spotkanie, co oznaczało, że Arka Gdynia wygrała swój pierwszy mecz w 2021 roku.

Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)

Bramka: Maciej Rosołek 12'

Arka: Daniel Kajzer - Fabian Hiszpański (57' Artur Siemaszko), Adam Danch, Michał Marcjanik, Arkadiusz Kasperkiewicz, Luis Valcarce - Christian Aleman (56' Marcus Vinicius), Paweł Sasin (72' Mikołaj Łabojko), Adam Deja, Mateusz Żebrowski - Maciej Rosołek (90' Kacper Skóra).

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski - Jakub Apolinarski (74' Kamil Jadach), Lukas Bielak, Daniel Feruga, Marek Mróz (81' Łukasz Zejdler), Farid Ali - Daniel Rumin (81' Daniel Szczepan).