Liga Mistrzów siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova. Transmisja w Polsacie Sport

Czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczy awans do półfinału Ligi Mistrzów?

Czas na rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów siatkarzy, a w nim spotkanie Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanova. Podopieczni Nikoli Grbicia muszą wygrać dwa sety w starciu z włoskim gigantem, by awansować do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. Czy im się uda? Odpowiedź poznamy niebawem. Transmisja meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova w Polsacie Sport.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w środę staną przed szansą wyeliminowania jednego z głównych pretendentów do końcowego zwycięstwa już na etapie ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwszy krok w tym kierunku ZAKSA wykonała we Włoszech, gdzie sprawiła nie lada niespodziankę i pokonała Cucine Lube 3:1. Teraz od półfinału dzielą ją jedynie dwa sety. W przypadku porażki 0:3 bądź 1:3 kędzierzynianie staną jeszcze przed okazją na awans w złotym secie, który rozgrywany jest do 15 punktów.

Podopieczni Grbicia zdają sobie sprawę, że mimo iż niewiele im brakuje do półfinału, to nie mogą popadać w hurraoptymizm.

- Wiele już było przykładów na to, że te dwa sety, które zostały nam do ugrania to najtrudniejsza droga do awansu. Człowiek w takim przypadku myśli tylko o tych punktach, które trzeba ugrać, a nie o tym, aby wyjść na boisko maksymalnie skoncentrowanym - powiedział Krzysztof Rejno, środkowy ZAKSY.

W pierwszym starciu polska drużyna lepiej zaprezentowała się w ataku oraz bloku. Jedynym elementem, w którym włoska drużyna spisywała się lepiej była zagrywka. W rewanżowym spotkaniu ZAKSA będzie miała atut boiska. Czy to pomoże postawić gospodarzom kropkę nad "i" i awansować do kolejnego etapu? Przekonamy się niedługo. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Transmisja meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova od godziny 17.50 w Polsacie Sport.