Serie A: Giuseppe Iachini ponownie został trenerem zespołu Bartłomieja Drągowskiego

Bramkarzem drużyny z Florencji jest Bartłomiej Drągowski.

Giuseppe Iachini został trenerem piłkarzy Fiorentiny - poinformował w środę włoski klub. Zastąpi on na tym stanowisku Cesarego Prandellego, który zrezygnował z tej funkcji dzień wcześniej. Bramkarzem drużyny jest Bartłomiej Drągowski.

Iachini już pracował z "Fiołkami". Był szkoleniowcem zespołu od grudnia 2019 do listopada 2020. I wówczas jego miejsce zajął... Prandelli. - Potwierdzamy, że wraca do nas Beppe Iachini - napisano w oświadczeniu.

Po 28 kolejkach zespół w tabeli Serie A zajmuje dopiero 14. miejsce, a nad strefą spadkową ma siedem punktów przewagi. Kolejny mecz ma zaplanowany na 3 kwietnia przeciwko Genoi.

W niedzielnym meczu 28. kolejki Serie A, w którym Fiorentina przegrała na swoim stadionie 2:3 z zespołem AC Milan, Drągowski doznał kontuzji. Polski bramkarz opuścił plac gry tuż przed przerwą.

W obecnym sezonie Drągowski regularnie występował w meczach Serie A. Zaliczył 28 występy i 6 razy zachowywał czyste konto. Choć w październiku wychowanek Jagiellonii Białystok po raz pierwszy w karierze rozegrał 90 minut w meczu reprezentacji Polski z Finlandią, zakończonym zwycięstwem 5:1, to nie znalazł się wśród bramkarzy, powołanych przez nowego selekcjonera naszej kadry Paulo Sousę na marcowe spotkania z Węgrami, Andorą i Anglią.

Drągowski początkowo pojawił się w szerokiej 35-osobowej kadrze, jednak po zmniejszeniu jej do 27 nazwisk Sousa ostatecznie postawił na Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Fabiańskiego i Łukasza Skorupskiego.