Liga Mistrzów: Borussia Dortmund - Manchester City. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2

Czy ekipa Borussii będzie mieć powody do radości po środowym meczu z Manchesterem City?

Przed nami kolejny dzień wielkich emocji w ramach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. W jednym z środowych spotkań na Signal Iduna Park w Dortmundzie miejscowa Borussia postara się sprawić wielką niespodziankę i wyeliminować Manchester City. Gospodarze mają do odrobienia jedną bramkę. Czy dokonają tej sztuki? Transmisja w Polsacie Sport Premium 2.

W pierwszym meczu obu drużyn "The Citizens" wygrali skromnie 2:1. Gospodarze już w 19. minucie objęli prowadzenie za sprawą Kevina De Bruyne. Wydawało się, że podopieczni Pepa Guardioli będą kontrolować przebieg wydarzeń i następne trafienia lidera Premier League to jedynie kwestia czasu. Nic bardziej mylnego, ponieważ w 84. minucie wyrównał Marco Reus. Ostatni cios należał do Manchesteru, a konkretnie Phila Fodena.

Wygrana "tylko" 2:1 sprawia, że kwestia awansu do półfinału jest wciąż sprawą otwartą. Po odpadnięciu Bayernu Monachium, Borussia jest jedynym niemieckim przedstawicielem w tych rozgrywkach i broni honoru tego kraju. Wyeliminowanie angielskiego giganta byłoby olbrzymią sensacją, lecz nie jest to zadanie nie do wykonania, zwłaszcza jeżeli ma się w składzie Earlina Haalanda. Młody Norweg z 10 golami to lider klasyfikacji strzelców tej edycji Champions League. Jeżeli tylko będzie miał swój dzień, przyjezdni mogą być w tarapatach.

Oba zespoły kończyły swoje ostatnie mecze ligowe w zupełnie innych nastrojach. Borussia wygrała na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:2, natomiast Manchester City sensacyjnie przegrał u siebie z Leeds 1:2.

W kadrze dortmundczyków na to spotkanie powinien znaleźć się Łukasz Piszczek, który w starciu ze Stuttgartem pojawił się na boisku w 84. minucie.

Kto awansuje do półfinału i zmierzy się z Paris Saint-Germain? O tym przekonamy się w późny środowy wieczór.

Transmisja meczu Borussia Dortmund - Manchester City od godz. 20:15 w Polsacie Sport Premium 2.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.