Szef Bayernu Monachium wydał oświadczenie. Klub przeciwny powstaniu Superligi

Piłka nożna
Szef Bayernu Monachium wydał oświadczenie. Klub przeciwny powstaniu Superligi
Fot. PAP
Bayern Monachium sprzeciwia się powstaniu Superligi.

Prezydent Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge, który wkrótce może zostać nowym szefem Komitetu Wykonawczego UEFA, wydał oświadczenie w sprawie powstania Superligi. Zadeklarowano w nim, że niemiecki klub jest zdecydowanie przeciwny nowemu projektowi.

W niedzielę późnym wieczorem ogłoszono powstanie Superligi - nowych rozgrywek, które mają odbywać się w środku tygodnia i wystartować w możliwie najwcześniejszym terminie. "AC Milan, Arsenal FC, Atletico Madryt, Chelsea FC, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham Hotspur dołączyły do grona klubów założycielskich. Kolejne trzy kluby mają dołączyć do rozgrywek" - ogłoszono w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent UEFA potwierdza. Piłkarze z Superligi zostaną wykluczeni z Euro i mundialu

 

Na dołączenie do tego grona nie zdecydował się Bayern Monachium. Prezydent Karl-Heinz Rummenigge w oświadczeniu opublikowanym w oficjalnym serwisie internetowym klubu podkreślił, że jego monachijczycy nie byli zaangażowani w plany stworzenia Superligi.

 

- Jesteśmy przekonani, że obecna struktura w piłce nożnej gwarantuje solidne podstawy. Bayern z zadowoleniem przyjmuje reformy Ligi Mistrzów, ponieważ uważamy, że są one właściwym krokiem w kierunku rozwoju europejskiej piłki nożnej. Zmodyfikowana faza grupowa przyczyni się do wzrostu emocji podczas rozgrywek - podkreślił w swoim oświadczeniu Rummenigge.

 

- Nie wierzę, że stworzenie Superligi rozwiąże problemy finansowe europejskich klubów, które powstały w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wszystkie kluby w Europie powinny solidarnie pracować nad tym, żeby struktura kosztów, wynagrodzenia zawodników i prowizje agentów, były dostosowane do przychodów. Tak, żeby cała europejska piłka nożna była w tym aspekcie bardziej racjonalna - dodał prezydent Bayernu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek ostro o Superlidze. "Futbol jest dla wszystkich"

 

Stanowisko Rummenigge oznacza, że prezydent UEFA Alexander Ceferin ma wielkiego sprzymierzeńca w postaci szefa klubu, będącego zeszłorocznym triumfatorem Ligi Mistrzów.

 

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie