Anita Włodarczyk wraca po 693 dniach przerwy

Inne
Anita Włodarczyk wraca po 693 dniach przerwy
fot. Cyfrasport
Anita Włodarczyk wraca do startów po długiej przerwie.

Po 693 dniach przerwy dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk wraca do koła. W dniach 8-9 maja wystąpi w Splicie w Pucharze Europy w rzutach. W reprezentacji znaleźli się także m.in. Paweł Fajdek i Maria Andrejczyk.

Włodarczyk w Polsce w tym roku spędziła zaledwie kilka dni. Jej główną bazą stała się Dauha, gdzie na co dzień rezyduje jej trener Chorwat Ivica Jakelic, ale dużo czasu spędza też - przebywa tam obecnie - w tureckim Belek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zamieni skok w dal na rzecz... bobsleja! Wielkie wyzwanie mistrza olimpijskiego

 

Ostatnie lata ze względu na kontuzje były dla niej ciężkie, mimo że była dominatorką tej konkurencji. Trudno przewidzieć, w jakiej obecnie jest dyspozycji. Polka straciła dwa ostatnie sezony i wiele się w jej sportowym życiu zmieniło. Przeszła operacje kolana, zmieniła trenera i musiała zaczynać niemal od podstaw.

 

Rekordzistka globu ma jednak dobre wspomnienia ze Splitu. W 2008 roku podczas zimowego Pucharu Europy w rzutach zwyciężyła osiągając 71,84, pierwszy raz w karierze przekraczając barierę 70 metrów.

Rozmowa z Anitą Włodarczyk:

 

Puchar Europy początkowo miał się odbyć w marcu w portugalskiej Leirze, ale ze względu na pandemię COVID-19 został przełożony. Później chęć przeprowadzenia zawodów zgłosiła Chorwacja. Termin jest znacznie korzystniejszy dla lekkoatletów. W maju wprawdzie rzadko jeszcze są w najwyższej dyspozycji, ale najczęściej najtrudniejszą pracę mają już za sobą i powoli przymierzają się do wejścia w sezon.

 

Zawody w Splicie będą dla nich wskazówką, czy idą w dobrym kierunku, dlatego na starcie stanie wielu czołowych polskich miotaczy. Obok Włodarczyk w składzie reprezentacji znaleźli się chociażby czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Fajdek. U niego przed tym sezonem doszło też do kilku zmian, ale najważniejsza dotyczy trenera. Teraz opiekuje się nim mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski.

 

Ponadto w rzucie dyskiem zaprezentuje się brązowy medalista mistrzostw Europy (2014) i świata (2015) Robert Urbanek, do Chorwacji wybierają się też czwarta zawodniczka ostatnich igrzysk w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk czy brązowa medalistka mistrzostw świata (2017) w rzucie młotem Malwina Kopron.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze