Reprezentacja czeka w Spale na triumfatorów LM! "Musimy ich godnie przywitać"

Siatkówka
Reprezentacja czeka w Spale na triumfatorów LM! "Musimy ich godnie przywitać"
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski w Spale oczekuje jeszcze na zwycięzców Ligi Mistrzów.

W coraz większym gronie do sezonu reprezentacji przygotowuje się na zgrupowaniu w Spale kadra siatkarzy. Do końca tygodnia do drużyny ma dołączyć pięciu triumfatorów Ligi Mistrzów z Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle.

Biało-czerwoni do sezonu, którego pierwszą część zakończy rywalizacja w Lidze Narodów, szykują się od dwóch tygodni. W treningi wchodzą jednak powoli, ponieważ powołani przez trenera Vitala Heynena siatkarze ze względu na klubowe rozgrywki do narodowego zespołu dołączają stopniowo.

 

"Jest nas coraz więcej i z każdym dniem sytuacja kadrowa wygląda lepiej. W ubiegłym tygodniu sztab miał do dyspozycji 14 zawodników, dzięki czemu rozpoczęły się już typowo siatkarskie treningi w hali, a nawet małe gierki. Wszyscy są zdrowi, nie ma poważniejszych urazów. W niedzielę skład powiększył się o kolejnych trzech reprezentantów: Grzegorza Łomacza, Michała Bieńka i Piotra Nowakowskiego" – powiedziała kierowniczka reprezentacji Elżbieta Poznar.

 

W komplecie kadra ma trenować od poniedziałku 10 maja. W Spale oczekiwani są jeszcze kapitan Michał Kubiak, Wilfredo Leon oraz pięciu siatkarzy Grupy Azoty, którzy mieli duży udział w sobotnim zwycięstwie nad włoskim Itas Trentino 3:1 w finale Ligi Mistrzów. To Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski i Kamil Semeniuk.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Awans do PlusLigi o krok! Tie-break w drugim meczu finału Tauron 1. Ligi siatkarzy

 

"Ściskaliśmy wspólnie za nich kciuki przed telewizorem i nie możemy doczekać się przyjazdu naszych mistrzów. Musimy godnie ich przywitać i na pewno będzie chwila, żeby w sportowej atmosferze poświętować ten wielki sukces. Część siatkarzy ZAKSY dotrze w piątek, a wszyscy pozostali mają być najpóźniej w weekend. Od następnego poniedziałku powinniśmy być już w komplecie" – dodała Poznar.

 

Kadrowicze oraz członkowie sztabu szkoleniowego na zgrupowanie przyjeżdżają zaszczepieni przeciw COVID-19. "Do Spały zawodnicy jadą przez PGE Narodowy, gdzie otrzymują dawkę preparatu. Wyjątkowo w Gliwicach mają zaszczepić się gracze ZAKSY" – wyjaśniła kierowniczka reprezentacji.

 

 

Jedynymi poważnymi sprawdzianami formy biało-czerwonych przed rywalizacją w Lidze Narodów będą dwa mecze towarzyskie z Belgią. Zaplanowano je na 13 i 14 maja w Łodzi. Po nich siatkarze na kilka dni wrócą jeszcze do Spały, a przed wylotem na turniej Ligi Narodów otrzymają wolny weekend.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze ZAKSY wrócili z Werony! Wiemy, jak uczczą triumf w Lidze Mistrzów

 

Do włoskiego Rimini Polacy wylecą 24 maja. Tegoroczna Liga Narodów zostanie rozegrana w tym mieście w tzw. bańce. Od 28 maja do 23 czerwca zespoły będą rywalizować w formacie każdy z każdym, rozgrywając w sumie po 15 meczów. Mistrzowie świata rozpoczną rywalizację 28 maja konfrontacją z Włochami. Kolejnego dnia zagrają z Serbią, a następnego ze Słowenią. W ciągu niespełna miesiąca spotkają się też m.in. z: USA, Rosją, Holandią, Brazylią, Niemcami, Iranem, Francją. Jeśli znajdą się w najlepszej czwórce, czeka ich jeszcze półfinał i mecz o medal (26 i 27 czerwca).

 

Zgodnie z zasadami tegorocznej LN każda delegacja liczyć ma maksymalnie 25 osób. W tym gronie znajdzie się 18 siatkarzy i siedmiu członków sztabu szkoleniowego. Na zgrupowanie w Spale Heynen powołał 24 zawodników.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie