Rekordowy mecz Polaków w Lidze Narodów!

Reprezentacja Polski pokonała Australię 3:0 w meczu 5. kolejki Ligi Narodów, ale najwięcej uwagi przykuł styl w jakim wygrali Biało-Czerwoni, bowiem dzięki temu wyrównali i pobili kilka rekordów.

Reprezentacja Polski siatkarzy w imponującym stylu pokonała Australię w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-Czerwoni wygrali w trzech szybkich setach kolejno do 16, 10 i 12. Taka przewaga to nie tylko dobry znak przed starciami z bardziej wymagającymi rywalami, ale także kilka rekordów na koncie polskiej reprezentacji.

Przede wszystkim reprezentacja Polski wyrównała rekord z meczu Niemcy - Portugalia. Wówczas padł wynik 3:1 dla niemieckiej kadry, a Portugalia przegrała w trzecim secie 25:10. Takim samym rezultatem zakończył się drugi set meczu Polska - Australia. Nigdy nikt nie przegrał gorszym stosunkiem w jednym secie w Lidze Narodów.

Łącznie Biało-Czerwoni zebrali 75 punktów, z kolei ich rywale zaledwie 38. To rzadko spotykany wynik w siatkówce i rekordowy w Lidze Narodów. Od 2018 roku, czyli powstania rozgrywek, żadna męska reprezentacja nie zdobyła mniej punktów w jednym spotkaniu. Do czwartkowego meczu Polski i Australii ten niechlubny rekord dzierżyła... Portugalia, która w meczu z Włochami w 2019 roku zdobyła tylko 44 punkty przegrywając w setach do 13, 20 i 11.

Sytuacja Australii mogła być jeszcze gorsza, ale Polacy popełniali stosunkowo dużo błędów. Aż 16 z 38 zdobytych przez drużynę z antypodów punktów to błędy Biało-Czerwonych. To oznacza, że samodzielnie Australijczycy nie ugrali nawet seta, bowiem po własnych akcjach zdobyli tylko 22 punkty.