Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 6. kolejki

Polska – Rosja (3:1) oraz Brazylia – Serbia (3:1) to mecze, które elektryzowały kibiców w kolejnej serii gier VNL 2021. To oczywiście nie wszystkie sobotnie atrakcje turnieju w Rimini. Sprawdź wyniki meczów 6. kolejki Ligi Narodów siatkarzy.

Pierwszy sobotni mecz nie przyniósł większych emocji. Holandia gładko przegrała w trzech setach z Argentyną, jedynie w trzeciej partii nawiązując wyrównaną walkę. Po serii czterech zwycięstw, porażkę ponieśli siatkarze Słowenii. Wygrali pierwszą partię w meczu z Niemcami, ale w trzech kolejnych górą byli rywale.

Siatkarze reprezentacji Japonii po trzech zwycięstwach w pierwszych meczach, w trzech kolejnych ponieśli porażki. Spotkanie z Francją miało wyrównany przebieg, ale w tie-breaku górą byli Trójkolorowi (15:11). Interesujące starcie Brazylia – Serbia zakończyło się natomiast wygraną ekipy Canarinhos 3:1.

W hitowym starciu Polska – Rosja pierwszą partię wygrali siatkarze Sbornej. Trzy kolejne sety to jednak pokaz mocy ekipy trenera Vitala Heynena, która w ostatnim secie wręcz zdemolowała rywali 25:14! Polacy dominowali w bloku (12–4) i polu zagrywki (12–6). Siatkarze reprezentacji Stanów Zjednoczonych odnieśli pewne i planowe zwycięstwo 3:0 z Australią, choć rywale w pierwszym secie toczyli wyrównaną walkę.

Siatkarze reprezentacji Iranu pokonali w trzech setach Bułgarię. Najwięcej emocji przyniosła druga odsłona tej konfrontacji, w której podopieczni trenera Władimira Alekno wygrali 33:31.