Polska - Tajlandia 3:0. Jakie noty wystawili eksperci?

Piękna Zuzanna Górecka dostała najwyższą ocenę od naszych ekspertów za mecz z Tajlandią. I to bynajmniej nie tylko za walory estetyczne.

Reprezentacja Polski siatkarek w niedzielnym spotkaniu Ligi Narodów pokonała Tajlandię bez straty seta i przerwały pasmo porażek. Jakie noty po tym meczu wystawili komentujący to starcie Adrian Brzozowski oraz Maciej Jarosz?

Biało-Czerwone były wyraźnymi faworytkami tej konfrontacji, mimo że Tajki w poprzedniej kolejce sensacyjnie pokonały Niemki 3:1 i tym samym odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Nasze zawodniczki jednak nie zlekceważyły rywalek i tylko pierwszy set dostarczył emocji. W dalszej fazie rywalizacji podopieczne Jacka Nawrockiego kontrolowały przebieg wydarzeń.

Najsurowiej ocenione przez naszych ekspertów były środkowe z powodu... wyraźnej przewagi w warunkach fizycznych.

- Trzeba wziąć pod uwagę to, że nasze środkowe - licząc zasięg, miały metr przewagi na Tajkami na siatce - skwitował Jarosz.

Komentatorzy wyróżnili Zuzannę Górecką, która jako jedyna z Polek dostała "5", natomiast nieco gorzej oceniona została libero Maria Stenzel.