Liga Narodów: Polskie siatkarki wyraźnie przegrały z Niemkami

W meczu 12. kolejki Ligi Narodów siatkarki reprezentacji Polski przegrały z Niemkami 0:3. To ósma porażka podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego na turnieju w Rimini. Kolejny mecz Polki rozegrają w piątek 18 czerwca, a rywalem będzie lider rozgrywek – reprezentacja USA.

Polskie siatkarki dobrze rozpoczęły to spotkanie (8:5). W środkowej części seta odskoczyły na pięć oczek (11:6) i wówczas nastąpiło załamanie. Niemki błyskawicznie odrobiły straty – po dwóch asach serwisowych Kimberly Drewniok było 14:14. Później uzyskały przewagę, ale w końcówce Polki odrobiły straty. Punktowa zagrywka Klaudii Alagierskiej przyniosła wyrównanie (21:21). Dwie ostatnie piłki w tym secie padły jednak łupem rywalek. Niemki zablokowały Magdalenę Stysiak, a po chwili Hanna Orthmann postawiła kropkę nad "i" asem serwisowym (23:25).

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. W wielu akcjach w poczynaniach biało-czerwonych można było dostrzec chaos, co bezlitośnie wykorzystywały rywalki. Mimo słabszej dyspozycji, Polki długo były w grze w tym secie. As Zuzanny Góreckiej dał wyrównanie na 16:16, ale kluczowe okazały się dwie akcje – atak Camilli Weitzel i punktowy blok pozwoliły odskoczyć Niemkom na trzy oczka (18:21). Tę przewagę utrzymały w końcówce. Atak Leny Stigrot dał im piłkę setową, a przebicie piłki po obronie zaskoczyło Polki i przyniosło rywalkom decydujący punkt (20:25).

Set numer trzy to lepsza gra Polek, które w środkowej części seta uzyskały wyraźną przewagę (16:12). Niemieckie siatkarki nie po raz pierwszy w tym meczu odrobiły jednak straty (17:17) i były lepsze w końcówce. Reprezentantki Polski prowadziły jeszcze przy stanie 22:21. Orthmann popisała się wówczas skutecznym atakiem i... dwoma asami serwisowymi (22:24). Później zepsuła zagrywkę, ale Marie Scholzel skończyła kolejną akcję i cały mecz (23:25).

Najwięcej punktów: Magdalena Stysiak (13) – Polska; Kimberly Drewniok (15), Hanna Orthmann (13), Camilla Weitzel (12), Lina Alsmeier (11) – Niemcy. Polki zdecydowanie słabiej od rywalek prezentowały się w ataku oraz w polu zagrywki (3–8).

Po 12. kolejkach spotkań bilans Polek to cztery zwycięstwa i osiem porażek. W kolejnym meczu, w piątek 18 czerwca zmierzą się z liderem rozgrywek – reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Polska – Niemcy 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)

Polska: Malwina Smarzek, Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Wenerska – Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Czyrniańska, Julia Nowicka, Olivia Różanski, Martyna Łukasik. Trener: Jacek Nawrocki.
Niemcy: Denise Imoudu, Marie Scholzel, Hanna Orthmann, Lina Alsmeier, Camilla Weitzel, Kimberly Drewniok – Anna Pogany (libero) oraz Pia Kastner, Lena Stigrot. Trener: Felix Koslowski.