Wojciech Piotrowicz: Rywale postawili nam trudne warunki, ale wierzyliśmy, że tytuł zostanie w Sopocie

Inne
Wojciech Piotrowicz: Rywale postawili nam trudne warunki, ale wierzyliśmy, że tytuł zostanie w Sopocie
fot. PAP/Adam Warżawa
Ogniwo Sopot – Master Pharm Rugby Łódź 19:15.

Rugbiści Ogniwa pokonali w niedzielę na własnym stadionie 19:15 Master Pharm Rugby Łódź i po 11. zostali mistrzami Polski. – Rywale postawili nam trudne warunki, ale wierzyliśmy, że tytuł zostanie w Sopocie – powiedział łącznik ataku Wojciech Piotrowicz.

– Nic nie umniejszając rywalom, bo postawili nam bardzo trudne warunki, ale od początku spotkania czuliśmy, że jesteśmy lepsi. Na podkreślenie zasługuje nasza twarda defensywa. Łodzianie od razu rzucili się na nas, jednak kilka naszych szarż w obronie dało nam dodatkowego impulsu i były dla nas motorem napędowym. W tym meczu oba zespoły nie ustrzegły się błędów, ale my popełniliśmy ich mniej  – skomentował Piotrowicz.

 

Zobacz także: Końcowa klasyfikacja mistrzostw Polski w rugby – sezon 2021

 

Podobnie jak w ostatnim wygranym przez Ogniwo 27:24 finale, łącznik ataku gospodarzy najbardziej dał się we znaki rugbistom Master Pharm. Dwa lata temu 31-letni zawodnik zapisał na swoim koncie 17, a teraz 14 punktów, na co złożyły się cztery wykorzystane karne oraz jedno trafione podwyższenie.

 

– Takie jest moje zadanie. Dziękuję kolegom za stworzenie okazji do kopów, bo to zwycięstwo nie jest tylko moją zasługą. Każda nasza formacja zmuszała rywali do błędów i zapracowała na to, że mogłem trafiać. Jestem tylko egzekutorem i staram się to robić jak najlepiej – dodał.

 

W drugiej połowie gra toczyła się głównie na połowie Ogniwa. W dodatku przez 10 minut gospodarze musieli sobie radzić bez ukaranego żółtą kartką filara młyna Marcina Wilczuka.

 

– Nie było nawet sekundy zawahania. Od początku wierzyliśmy, że mistrz zostanie w Sopocie i tak się stało. Otworzyliśmy drugą +10+ złotych medali i za rok będziemy chcieli powiększyć swój dorobek – podsumował.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie