Tokio 2020: Sztafeta z ogniem olimpijskim dotarła do stolicy Japonii

Inne
Tokio 2020: Sztafeta z ogniem olimpijskim dotarła do stolicy Japonii
fot. PAP
Wędrówka sztafety z ogniem przez miasto-gospodarza igrzysk będzie dość dyskretna.

Sztafeta z ogniem olimpijskim dotarła w piątek do Tokio i rozpoczęła ostatni etap przed zaplanowanym na 23 lipca otwarciem przełożonych z ubiegłego roku igrzysk.

Skromna uroczystość powitania ognia i sztafety w stolicy Japonii - ostatniej z 47 prefektur, które odwiedzi - odbyła się w Parku Olimpijskim Komazawa, zbudowanym na igrzyska 1964 roku.

 

Wędrówka sztafety z ogniem przez miasto-gospodarza igrzysk będzie dość dyskretna, poza głównymi arteriami, ze względu na obostrzenia pandemiczne i wprowadzony w środę stan wyjątkowy, którego najważniejszym skutkiem jest fakt, że kibice nie zostaną wpuszczeni na olimpijskie areny.

 

W ceremonii powitania sztafety w stolicy wzięła udział m.in. gubernator Tokio Yuriko Koike. Jako pierwsi na terenie metropolii pochodnię z ogniem przejęli trzykrotna uczestniczka paraolimpiady w strzelectwie Aki Taguchi oraz były tenisista Shuzo Matsuoka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska olimpijskie bez kibiców

 

Dotarciu sztafety do Tokio towarzyszyły też protesty grupy ludzi, którzy krzyczeli m.in. "Stop igrzyskom".

 

Zgodnie z pierwotnymi założeniami w pierwszym dniu wizyty sztafety w Tokio miało w niej pobiec ponad 100 osób. Ostatecznie ograniczono się do zamkniętej, ale transmitowanej online imprezy w Machidzie, jednym z miast stołecznej aglomeracji.

 

Sztafeta odwiedziła wcześniej 46 z 47 japońskich prefektur, a wyruszyła w trasę 25 marca z Fukushimy. W wielu regionach obowiązywały pandemiczne obostrzenia, które mocno krzyżowały organizatorom wcześniejsze plany.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie