Peter Sagan przeszedł operację kolana

Inne
Peter Sagan przeszedł operację kolana
fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT-TESSON
Peter Sagan z powodu kontuzji wycofał się z Tour de France.

Słowacki kolarz Peter Sagan, który z powodu kontuzji wycofał się przed startem 12. etapu Tour de France, przeszedł operację kolana - poinformowała w poniedziałek jego ekipa Bora-Hansgrohe.

Trzykrotny mistrz świata z lat 2015-2017 miał wypadek przed metą trzeciego etapu w Pontivy, ale kontynuował wyścig aż do połowy ubiegłego tygodnia, lecz nie odniósł sukcesów.

 

– Oczyściliśmy ranę, aby uniknąć infekcji z brudu i oleju łańcuchowego. Jednak po kilku dniach stan zapalny rozwinął się nad rzepką i niestety musiałem wycofać się z Tour de France – powiedział Sagan.

 

Zobacz także: Sepp Kuss zwycięzcą kolejnego etapu Tour de France

 

– Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy na miejscu podczas wyścigu, ale nawet leczenie antybiotykami nie mogło zapobiec infekcji. Jedyną opcją było wycofanie się z wyścigu i chirurgiczne usunięcie kaletki. Na szczęście była to tylko powierzchowna infekcja – wyjaśnił szef służb medycznych niemieckiej grupy, Christopher Edler.

 

31-letni Sagan ma na koncie 12 wygranych etapów i siedem zwycięstw w klasyfikacji punktowej Tour de France w latach 2012–19.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie