Amerykański dziennikarz był w szoku, gdy zobaczył toalety na igrzyskach w Tokio (ZDJĘCIE)

Inne
Amerykański dziennikarz był w szoku, gdy zobaczył toalety na igrzyskach w Tokio (ZDJĘCIE)
Fot. PAP
Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie rozpoczną się 23 lipca.

Dziennikarz znanej agencji prasowej Associated Press, Stephen Wade nie mógł wyjść z podziwu, gdy zobaczył toaletę w centrum prasowym igrzysk olimpijskich w Tokio. Co go tak zaskoczyło?

Igrzyska olimpijskie w japońskim Tokio to nie tylko zmiana strefy czasowej, ale także zupełnie inna kultura, niż ta do której przyzwyczaili się zachodni dziennikarze i kibice. Jedna rzecz szczególnie zaskoczyła amerykańskiego dziennikarza agencji Associated Press, gdy zobaczył... toaletę w centrum prasowym igrzysk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakie są dyscypliny na igrzyskach olimpijskich? Lista dyscyplin


"Toaleta w stylu azjatyckim nadal używana w głównym centrum prasowym igrzysk olimpijskich w Tokio. Tylko dla waszej informacji" - napisał na Twitterze Wade.

 


Wielu obserwujących nie widzi w tym nic złego. Część z nich podkreśla, że takie rozwiązanie jest o wiele bardziej higieniczne i nie trzeba niczego dotykać, aby skorzystać z publicznej toalety. Niektórzy uważają, że robienie z tego sensacji jest niepotrzebne i kierowane niskimi pobudkami.


Życie w wiosce olimpijskie w tym roku będzie szczególnie trudne, nie tylko ze względu na inne, niż używane na zachodzie toalety. W związku z pandemią koronawirusa zostały zastosowane rygorystyczne środki bezpieczeństwa, takie jak m.in. szyby z pleksi oddzielające spożywające osoby na stołówce olimpijskiej. W szoku z powodu takiego rozwiązania była m.in. Zofia Klepacka, która w Tokio wystartuje w klasie RS:X.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie