Jurgen Klopp pod wrażeniem 17-letniego Mateusza Musiałowskiego. Polak podpisał kontrakt z Liverpoolem

Piłka nożna
Jurgen Klopp pod wrażeniem 17-letniego Mateusza Musiałowskiego. Polak podpisał kontrakt z Liverpoolem
fot. Cyfrasport
Jurgen Klopp pod wrażeniem 17-letniego Mateusza Musiałkowskiego

"The Athletic" nazwało go "Polskim Messim". Mateusz Musiałowski jest na ustach mediów, kibiców i... Jurgena Kloppa! Utalentowany 17-letni Polak związał się profesjonalną umową z Liverpoolem.

Gdy w meczu do lat 18 Liverpool - Newcastle młody pomocnik minął pięciu rywali, po czym zdobył bramkę, media eksplodowały. Jego zespół wygrał wówczas 3:0, a sam zawodnik zdobył gola już w 9. minucie meczu.

 

Zaczęło się od uznania bramki 17-latka, jako najładniejszej spośród wszystkich zespołów Liverpoolu w marcu. Po tym wyczynie "The Athletic" nazwał go na swoim portalu "nowym Messim".

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski wróci do Polski? Podolski rzuca mu propozycję

 

Gdy zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem wyjechali na zgrupowania swoich reprezentacji, pojawiła się luka do wypełnienia. Idealnym kandydatem okazał się być właśnie Polak, którego wraz z innymi zawodnikami akademii do treningów zaprosił Jurgen Klopp.

 

Udało się nawet ośmieszyć zawodnika światowej czołówki - Fabinho. Musiałowski wykorzystał moment i błyskotliwie przepuścił piłkę między nogami Brazylijczyka. Była szydera, były śmiechy, ale nie obyło się również bez okrzyków ekscytacji niemieckiego trenera!

 

Katowiczanin swoją karierę rozpoczynał w UKS SMS Łódź, gdzie również występował w zespole juniorskim. W sierpniu 2020 roku zauważył go wielki Liverpool i zaproponował grę w składzie U18. Niebawem jednak może okazać się, że to za mało na potencjał ambitnego Polaka. 

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie