Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb bliżej gry w III rundzie eliminacji. Omonia Nikozja skapitulowała w drugiej połowie.

Jeżeli Legia Warszawa odpadłaby w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, wówczas zmierzy się w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europy z przegranym z pary Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja. We wtorek w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji LM, Dinamo pokonała na stadionie Maksimira w Zagrzebiu cypryjską Omonię 2:0. Zwycięskie bramki padły w drugiej połowie. Rewanż odbędzie się za tydzień w Nikozji.

Gdyby warszawianom przyszło zmierzyć się z Omonią, wówczas zagraliby z drużyną swojego byłego trenera - Norwega Henninga Berga. Natomiast rezerwowym bramkarzem zespołu z Nikozji jest Polak Kacper Chorążka. Z kolei piłkarzem Dinama jest były napastnik Legii Sandro Kulenović.

We wtorkowym meczu Kulenovicia zabrakło w kadrze meczowej w drużynie mistrza Chorwacji. Jeśli chodzi o Chorążkę, polski golkiper przez całe spotkanie obserwował poczynania obu ekip z perspektywy ławki rezerwowych. Jego konkurent do gry w podstawowym składzie - Fabiano, mimo porażki spisał się bardzo poprawnie.

Co prawda, Brazylijczyk skapitulował dwa razy, ale wygrana gospodarzy mogła być bardziej okazała, gdyż stworzyli sporo okazji do strzelenia kolejnych goli. W 65. minucie Lovro Majer otworzył wynik wtorkowej rywalizacji w stolicy Chorwacji.

Druga bramka dla miejscowej ekipy padła zaś w 81. minucie. Jej autorem był Kristijan Jakić, któremu asystował strzelec pierwszego gola. Zwycięstwo stawia w bardzo dobrym położeniu chorwacką drużynę przed przyszłotygodniowym rewanżem.

Mecze trzeciej fazy Ligi Europy rozegrane zostaną 5 i 12 sierpnia. Jeśli mistrz Polski trafi do tych rozgrywek, pierwsze spotkanie rozegra na wyjeździe.

W środę Legia rozpoczyna u siebie rywalizację z Florą Tallinn w 2. rundzie eliminacji Champions League, rewanż w Estonii zaplanowano na 27 lipca. We Florze występuje obecnie kilku zawodników z przeszłością w polskiej lidze: Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok), Henrik Ojamaa (Legia, Miedź Legnica i Widzew Łódź), Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce i GKS Tychy) i Sergei Zenjov (Cracovia).

W 2. rundzie eliminacji Champions League odbędzie się 10 spotkań tzw. ścieżki mistrzowskiej oraz trzy w ścieżce ligowej. Do 13 zwycięzców w 3. rundzie dołączy siedem kolejnych zespołów: Slavia Praga i Rangers FC (ścieżka mistrzowska) oraz Szachtar Donieck, Benfica Lizbona, Monaco, Genk i Spartak Moskwa (ścieżka ligowa).