Tine Urnaut odejdzie z Jastrzębskiego Węgla... po miesiącu?!

Siatkówka
Tine Urnaut odejdzie z Jastrzębskiego Węgla... po miesiącu?!
fot. PAP
Tine Urnaut odejdzie z Jastrzębskiego Węgla... po miesiącu?!

Już niedługo możemy być świadkami sensacyjnego ruchu. Nieco ponad miesiąc temu Tine Urnaut podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem, jednak wszystko wskazuje na to, że Słoweniec za chwilę ma zmienić barwy klubowe. Wszystko przez lukratywną ofertę z Rosji.

W czerwcu Jastrzębski Węgiel poinformował, że nowym siatkarzem klubu został Tine Urnaut. Nic dziwnego, że transfer wzbudził spore zainteresowanie w naszym kraju, gdyż mistrzowie Polski pozyskali naprawdę ciekawego zawodnika. Zresztą sam Słowienie wypowiadał się w samych superlatywach o nowym pracodawcy.

 

Zobacz także: Sir Safety Perugia zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia!

 

- Główny powód, dla którego zdecydowałem się związać z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje, jakie posiada ten klub. Jest to również dla mnie wielka motywacja. Mam nadzieję, że przed nami dobry sezon i oby był to sezon z kibicami w halach. Życzyłbym sobie, byśmy wspólnie mogli przeżywać wiele wspaniałych momentów, które zapamiętamy na zawsze - powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Minął trochę ponad miesiąc, a sytuacja mocno się skomplikowała. Wszystko za sprawą doniesień rosyjskich mediów, które sugerują, że... Urnaut nie zagra dla Jastrzębskiego Węgla. Słoweniec podpisał dwuletni kontrakt, lecz dużo wskazuje na to, że zostanie on rozwiązany. Do gry włączył się bowiem Zenit St. Petersburg, któremu bardzo zależy na pozyskaniu siatkarza.

 

Na ten moment rosyjski klub ma się dogadać z mistrzem Polski odnośnie zwolnienia Słoweńca z umowy. Będzie to wymagało wypłacenia kontraktowego odszkodowania. Sam Urnaut ma zarabiać znacznie więcej niż w Jastrzębskim Węglu. To właśnie ten czynnik miał być kluczowy dla siatkarza. 

 

To nie jest pierwsza taka sytuacja, w której ekipa z St. Petersburga szaleje na rynku transferowym. Niedawno udało się jej pozyskać Fiodora Woronkowa, który chwilę wcześniej uzgodnił warunki przedłużenia umowy z Zenitem Kazań.

 

Urnaut występował w Polsce w latach 2010-2011. Reprezentował wtedy barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Od tego czasu regularnie zmienił kluby. Grał w lidze włoskiej, tureckiej, katarskiej czy chińskiej. Na swoim koncie ma m.in. dwa srebrne medale mistrzostw Europy oraz złoto Ligi Europejskiej.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie