Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Rosja - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Inne

Rosja i Włochy zmierzą się w meczu pierwszej kolejki turnieju siatkówki kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Jak zaprezentują się obie reprezentacje? Relacja i wynik na żywo meczu Rosja - Włochy od godz. 2:00 na Polsatsport.pl.

Czas na siatkarskie emocje podczas igrzysk olimpijskich! W turnieju kobiet w meczu pierwszej kolejki zagrają Rosjanki i Włoszki. Rosja występuje w tegorocznych igrzyskach pod flagą swojego komitetu olimpijskiego, ze względu na aferę dopingową jaka wybuchła w tym kraju przed laty. Formalnie, na mocy międzynarodowego wyroku, Rosjanie są wykluczeni z igrzysk w Tokio, ale w praktyce jedyną niedogodnością dla rosyjskich sportowców może być to, że nie usłyszą swojego hymnu i nie będą eksponować symboli narodowych.


Faworytkami meczu będą Włoszki, które choć przegrały trzy sparingi z Serbią (wszystkie zakończyły się wynikiem 2:3), to nieco lepiej zaprezentowały się w tegorocznej Lidze Narodów, gdzie zwyciężyły czterokrotnie. Warto jednak wspomnieć, że kadra olimpijska znacznie odbiega od tej, która wystąpiła w Rimini. Gwiazdą włoskiej kadry będzie bezapelacyjnie przyjmująca Paola Egonu.


Rosjanki z kolei liczą na doświadczoną atakującą Natalię Gonczarową. Mierząca 196 centymetrów zawodniczka ma na koncie dwa złote medale mistrzostw Europy oraz złoto mistrzostw świata. W Japonii powinna stanowić ważny punkt swojej drużyny.


Relacja i wynik na żywo meczu Rosja - Włochy od godz. 2:00 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie