Tokio 2020: Chińczycy Qian Yang i Haoran Yang mistrzami olimpijskimi w strzelaniu z karabinu pneumatycznego

Qian Yang

Chińczycy Qian Yang i Haoran Yang zostali w Tokio mistrzami olimpijskimi w rywalizacji mikstów w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m. Srebro dla USA, a brąz dla zawodników Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Polacy zajęli ósme miejsce.

Qian Yang i Haoran Yang, którzy w tej konkurencji indywidualnie wywalczyli, odpowiednio, złoto i brąz, byli najlepsi w dwóch etapach kwalifikacji, a w finale pokonali amerykański duet Mary Carolynn Tucker i Lucas Kozeniesky 17:13.

W pojedynku o brązowy medal Rosjanie Julia Karimowa i Siergiej Kamienski wygrali z Koreańczykami Eunji Kwon i Taeyun Nam 17:9.

Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) zajęli ósme miejsce w drugiej fazie kwalifikacji i na takiej pozycji zakończyli olimpijską rywalizację. W pierwszej uzyskali drugi wynik, gorszy tylko od późniejszych triumfatorów.

Rywalizacja par mieszanych w Tokio debiutuje w olimpijskim programie strzelectwa.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.