Tokio 2020: Polska - Wenezuela. Relacja i wynik na żywo

W 3. kolejce grupy A w ramach igrzysk olimpijskich w Tokio, reprezentacja Polski podejmie Wenezuelę. Podopieczni Vitala Heynena są bezapelacyjnym faworytem środowej potyczki. Relacja na żywo z meczu Polska - Wenezuela na Polsatsport.pl.

Polacy szybko otrząsnęli się po porażce z Iranem w inauguracyjnym meczu (2:3) i rozegrali bardzo dobre spotkanie. Włosi, którzy w swoim pierwszym pojedynku wymęczyli zwycięstwo nad niżej notowaną Kanadą (3:2), nie mieli zbyt wielu atutów, by postawić się Biało-Czerwonym. Musieli sobie także radzić bez swojego pierwszego rozgrywającego Simone Gianellego.

Podopieczni trenera Heynena od pierwszych piłek bardzo dobrze spisywali się w przyjęciu zagrywki, co też przełożyło się na skuteczną grę w ataku. Dołożyli także dobry serwis, którym odrzucili rywali od siatki, a w całym spotkaniu zanotowali osiem asów.

Michał Kubiak nie jest w pełni sprawny i ma problem natury fizycznej. Doświadczony siatkarz był bardzo tajemniczy po pierwszym meczu z Iranem. Dopiero po poniedziałkowym mecz z Italią (3:0) potwierdził medialne doniesienia, że problem dotyczy pleców.

W końcówce meczu z Włochami pojawił się na krótko na boisku. Przyznał, że miało to dla niego duże znaczenie. - Te dwie minuty dodały mi pewności siebie. Mogłem dotknąć piłkę, przebiec się za nią, to cieszy. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to czas leczy rany. Nie mamy go za dużo, ale jestem dobrej myśli. Razem ze sztabem medycznym monitorujemy na bieżąco sytuację. Staramy się działać rozsądnie, by nie zrobić niczego zbyt gwałtownie i nie stracić całego turnieju. Kiedyś byłem bardzo niecierpliwy. Dziś wiem, że na pewne rzeczy nie mam wpływu, więc czekam spokojnie aż wrócę do pełni zdrowia - podkreślił.

W środę kolejnym rywalem Polaków będzie Wenezuela, która w innym poniedziałkowym meczu przegrała z Iranem 0:3. Ekipa z Ameryki Południowej w pierwszym meczu z Japonią również uległa w trzech setach.

Relacja na żywo z meczu Polska - Wenezuela na Polsatsport.pl. Początek od godziny 9:25.