Tokio 2020: Steven Gardiner mistrzem olimpijskim w biegu na 400 m

Steven Gardiner

Reprezentant Bahamów Steven Gardiner został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 400 metrów. Srebro dla Kolumbijczyka Anthony'ego Jose Zambrano, a brąz dla Kiraniego Jamesa z Grenady. Amerykanie po raz pierwszy w historii bez medalu na tym dystansie.

Gardiner udowodnił, że jest obecnie najlepszym specjalistą od jednego okrążenia bieżni. W finale pobiegł najszybciej w sezonie - 43,85 i do tytułu mistrza świata z 2019 roku dołożył olimpijskie złoto.

Zambrano do srebra z ostatnich MŚ dodał medal w tym samym kolorze w Tokio. Z Gardinerem przegrał o 0,23.

James w stolicy Japonii skompletował medalowy hat-trick. W Londynie w 2012 roku zwyciężył, pięć lat temu w Rio de Janeiro przegrał tylko z fenomenalnym wówczas Wayde'em van Niekerkiem z RPA, a teraz finał ukończył na trzeciej pozycji w czasie 44,19.

O 0,02 miejsce na podium przegrał Amerykanin Michael Cherry, a tuż za nam finiszował Michael Norman. Tym samym reprezentanci USA po raz pierwszy nie zdobyli medalu w tej konkurencji.

Trapiony od lat kontuzjami van Niekerk, który do tego w tym roku zmagał się z koronawirusem, w Tokio odpadł w półfinale, uzyskując wynik o 2,11 gorszy od rekordu świata, jaki ustanowił na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.