Fortuna 1 Liga: Pewne zwycięstwo Odry Opole z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Odra Opole pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 w drugim piątkowym meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gole strzelali Mateusz Kamiński, Konrad Nowak oraz Miłosz Trojak.

Podbeskidzie zmagania ligowe w tym sezonie rozpoczęło od remisu 1:1 z Górnikiem Polkowice. Dużo gorzej rozgrywki rozpoczęła Odra. Piłkarze z Opola zostali rozbici 1:4 przez Miedź Legnica. W ostatnich czterech spotkaniach pomiędzy tymi ekipami zawsze górą byli piłkarze Podbeskidzia. Odra liczyła zatem na przełamanie tej fatalnej passy.

Od początku Podbeskidzie zyskało przewagę nad rywalami. W 16. minucie było bardzo blisko zdobycia bramki, ale piłka po strzale Julio Rodrigueza piłka trafiła w słupek. Piłkarze z Bielska-Białej dominowali, ale to goście schodzili na przerwę z zaliczką. W 44. minucie Mateusz Kamiński pokonał bramkarza gospodarzy strzałem głową.

Piłkarze Piotra Jawnego ruszyli do odrabiania strat, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie stojącego między słupkami Odry Mateusza Kuchty. W 77. minucie zadanie utrudnił jeszcze Rodriguez, który otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. W doliczonym czasie gry kapitalną kontrę przyjezdnych na bramkę zamienił Konrad Nowak, a wynik ustalił Miłosz Trojak. Wysoka porażka Podbeskidzia jest na pewno swego rodzaju niespodzianką.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 0:3 (0:1)
Bramka: Kamiński 44, Nowak 90+1, Trojak 90+5

W drugim piątkowym meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi Resovia skromnie pokonała GKS Tychy 1:0. Jedynego gola strzelił Kamil Antonik.

Apklan Resovia - GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramka: Antonik 16

Wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi na żywo w IPLA.tv.