Barcelona musi zapłacić Lionelowi Messiemu 39 mln euro?

Piłka nożna
Barcelona musi zapłacić Lionelowi Messiemu 39 mln euro?
fot. PAP

W ostatnich dniach oczy całego piłkarskiego świata zwrócone są na Barcelonę, Lionela Messiego oraz Paris Saint-Germain. Odejście Argentyńczyka było ogromnym ciosem dla "Blaugrany". Teraz okazuje się, że to nie koniec złych informacji dla "Dumy Katalonii". Klub może na odejściu 34-latka stracić dużą sumę pieniędzy.

O odejściu Messiego z Barcelony mówiło się już od kilkunastu dni. W poprzednich latach, praktycznie co sezon, w mediach pojawiały się informację, że jest chętny na zakup Argentyńczyk, ale za każdym razem kończyło się jedynie na plotkach. Messi był w katalońskim klubie 21 lat, aż w końcu tego lata odszedł.

 

Zobacz także: PSG powitało Lionela Messiego kultowym polskim przebojem

 

W lutym 2021 roku hiszpański "AS" cytując "El Mundo" napisał, że Barcelona będzie musiała zapłacić Messiemu 39 mln euro, nawet jeśli ten odejdzie. Kwota ta to tzw. opłata lojalnościowa, którą Argentyńczyk ma otrzymać za wypełnienie kontraktu. Ten skończył mu się 30 czerwca 2021 roku.

 

Kwestie pieniężne były głównym powodem rozstania się 34-latka z "Dumą Katalonii". Nowym klubem Messiego będzie Paris Saint-Germain, z którym związał się on dwuletnim kontraktem. Za sezon gry w Paryżu sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki otrzyma według nieoficjalnych informacji około 35 mln euro.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie