PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk rozbiła beniaminka

Flavio Paixao strzelił dwa gole w meczu z Górnikiem Łęczna.

Lechia Gdańsk rozbiła Górnika Łęczna 4:0 w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Kłopoty gospodarzy rozpoczęły się 35. minucie, kiedy z boiska wyleciał Janusz Gol...

Spotkanie rozpoczęło się od obustronnych ataków i niecelnych strzałów - już w 3. min. Conrado, a chwilę później Marcela Wędrychowskiego. Z czasem Lechia zaczęła uzyskiwać lekką przewagę, czego efektem była m.in. efektowna główka Flavio Paixao świetnie obroniona przez Macieja Gostomskiego.

Ze strony gospodarzy na uwagę zasługuje strzał z dystansu Janusza Gola, ale Dusan Kuciak pewnie interweniował. Kluczowe wydarzenia w tym spotkaniu miały miejsce po pół godzinie gry. W odstępie trzech minut (32-35) dwie żółte kartki zobaczył Janusz Gol osłabiając swój zespół.

Już w 38. min. bliskim uzyskania prowadzenia był Ilkay Durmus, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Jeszcze przed przerwą goście potrafili wykorzystać fakt gry w przewadze zdobywając dwa gole.

W 41. min. Łukasz Zwoliński główkując sfinalizował centrę z rzutu rożnego Macieja Gajosa, a trzy minuty później równie skutecznym uderzeniem głową popisał się Paixao.

Po zmianie stron nadal na murawie dominowali gdańszczanie strzelając jeszcze dwa gole, choć mogło ich być więcej. Trzecia bramka padła po bardzo składnej akcji zespołowej, którą wykończył Kacper Sezonienko otrzymując idealne podanie od Paixao.

Kapitan Lechii sam ustalił rezultat meczu, a niebawem opuścił boisko. Sporadyczne próby przeprowadzania akcji ofensywnych przez gospodarzy nie przyniosły powodzenia i Górnik poniósł kolejną porażkę.

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)

Bramki: Zwoliński 41, Paixao 44, 72, Sezonienko 55

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Maciej Orłowski, Kamil Pajnowski, Paweł Baranowski, Leandro (46. Daniel Dziwniel) - Marcel Wędrychowski (46. Kryspin Szcześniak), Damian Gąska (58. Bartłomiej Kalinkowski), Janusz Gol, Szymon Drewniak, Jason Lokilo (46. Serhij Krykun) - Paweł Wojciechowski (46. Michał Mak)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Mario Maloca (68. Mateusz Żukowski), Conrado (61. Egzon Kryeziu) - Ilkay Durmus, Maciej Gajos, Jarosław Kubicki (61. Rafał Pietrzak), Kacper Sezonienko - Flavio Paixao (74. Łukasz Zjawiński), Łukasz Zwoliński (68. Bassekou Diabate)

Żółte kartki: Wędrychowski, Gol - Nalepa, Sezonienko
Czerwona kartka: Gol (35, za drugą żółtą)