Liga Mistrzów: Juventus pokonał Chelsea! Czyste konto Wojciecha Szczęsnego

Piłkarze Juventusu pokonali Chelsea 1:0 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zwycięskiego gola strzelił na początku drugiej połowy Federico Chiesa. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie.

Początek spotkania w Turynie należał do mistrzów Europy, którzy długo utrzymywali się na połowie Juventusu. Oddali jednak tylko jeden celny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Po sprytnie wykonanym rzucie rożnym uderzał Romelu Lukaku, jednak jego próba była zdecydowanie zbyt lekka. Z czasem do głosu dochodziła "Stara Dama", która zyskiwała większą pewność siebie za sprawą prostych błędów w Chelsea.

Najgroźniejszą szansę dla Juventusu stworzył Federico Chiesa, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę Edouarda Mendy'ego. Wtedy może się nie udało, jednak tuż po przerwie trafił do siatki. Pięknym podaniem popisał się Federico Bernardeschi, a Chiesa wpakował piłkę do bramki.

Kolejne minuty to przewaga Chelsea, która nie potrafiła zamienić posiadania piłki na dobre sytuacje podbramkowe. Gospodarze skupili się na obronie korzystnego wyniku, jednak mieli kolejną okazję na podwyższenie wyniku. Zmarnował ją Bernardeschi, kiksując z najbliższej odległości. Zdobywcy Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu nie mieli najlepiej ustawionych celowników, o czym może świadczyć sytuacja Lukaku z końcówki. Belg większość takich okazji zamienia na gole. W tym konkretnym przypadku uderzył nad bramką.

Szczęsny zakończył mecz z jedną obroną. Juventus wygrał 1:0 i po dwóch kolejkach ma komplet sześciu punktów. Chelsea zgromadziła trzy oczka.

Juventus - Chelsea 1:0 (0:0)
Bramka: Chiesa 46

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Leonardo Bonucci, Matthijs de Ligt, Alex Sandro - Juan Cuadrado, Rodrigo Bentancur (83. Giorgio Chiellini), Manuel Locatelli, Adrien Rabiot (77. Weston McKennie) - Federico Bernardeschi (66. Dejan Kulusevski), Federico Chiesa (77. Moise Kean).

Chelsea: Edouard Mendy - Andreas Christensen (75. Ross Barkley), Thiago Silva, Antonio Rudiger - Cesar Azpilicueta (62. Ruben Loftus-Cheek), Mateo Kovacic, Jorginho (67. Trevoh Chalobah), Marcos Alonso (46. Ben Chilwell) - Kai Havertz, Romelu Lukaku, Hakim Ziyech (62. Callum Hudson-Odoi).

Żółte kartki: Cuadrado - Alonso, Rudiger.