Liga Młodzieżowa UEFA: Pogoń Szczecin rozbiła Deportivo La Coruna

Pogoń Szczecin pokonała Deportivo La Coruna

Rywalem Pogoni Szczecin w meczu pierwszej rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej UEFA było Deportivo La Coruna. Polski zespół pewnie wygrał 3:0.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 39. minucie. Wynik otworzył Mariusz Fornalczyk. W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnikom Pogoni udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Bąk. Zatem, mimo że więcej szans na strzelenie gola miał hiszpański zespół, to ekipa ze Szczecina była skuteczniejsza w pierwszej części tego meczu.

W drugiej połowie zawodnicy z polskiego zespołu skupili się na rozgrywaniu piłki. Rzadko oddawali strzały na bramkę rywali, ale potrafili kontrolować grę. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego próbowała jeszcze wrócić do meczu, ale napastnicy Deportivo La Coruna nie byli w stanie pokonać Łukasza Łęgowskiego. Hiszpański zespół musiał kończyć spotkanie w dziesiątkę. Na chwilę przed ostatnim gwizdkiem drugą żółtą kartkę obejrzał Peke, przez co musiał opuścić boisko.

W doliczonym czasie gry gwóźdź do trumny zespołu z La Corunii wbił Fabian Grzelka. Starcie zakończyło się wynikiem 3:0.

Rewanż zaplanowany jest na 20 października. Zwycięzca w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym zespołem z pary Żalgirys Wilno (Litwa) – Maccabi Hajfa (Izrael). W pierwszym spotkaniu tych drużyn, rozegranym w stolicy Litwy, zwyciężył zespół gości 3:0.

Pogoń Szczecin - RC Deportivo de La Coruna 3:0 (2:0)

Bramki: Fornalczyk 39, Bąk 45, Grzelka 90

Pogoń: Łukasz Łęgowski - Dawid Rezaeian (35, Dawid Fornalik), Maciej Białczyk, Konrad Magnuszewski, Borys Freilich -. Mateusz Bąk, Kamil Kort, Mateusz Łęgowski, Kacper Łukasiak, Mariusz Fornalczyk (72, Olaf Korczakowski) - Bartosz Krzysztofek (11, Fabian Grzelka).

Deportivo: Brais aSuárez - Quique Teijo (78. Nacho Diaz), Dani Barcia, Juan Rodriguez, Manu Rivas - Peke, Mario Dominguez (67. Hugo Urdiales, 78. Pablo Perez), Ruben Lopez, Mario Najera (50. Diego Gómez), David Mella - Pablo Trigo (79. Hugo Baldomar)

Żółte kartki: Rezaeian, Fornalczyk, Kort, Freilich - Lopez, Peke, Rodríguez, Domínguez

Czerwona kartka: Peke (86, za drugą żółtą)