Krawiec zawinił, siatkarzom punkt zabrali? Niecodzienna sytuacja w meczu PlusLigi (WIDEO)

W meczu 1. kolejki PlusLigi GKS Katowice wygrał z Treflem Gdańsk 3:2. W jednej z akcji czwartego seta goście otrzymali punkt po zaskakującym błędzie rywala i weryfikacji wideo.

W spotkaniu 1. kolejki PlusLigi GKS Katowice wygrał z Treflem Gdańsk 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 15:12). Mecz miał kilka zwrotów akcji i jedną zaskakującą weryfikację wideo...

Sytuacja miała miejsce w czwartym secie przy stanie 17:18. Gonzalo Quiroga posłał piłkę na stronę rywali i wydawało się, że gospodarze zdobyli punkt. Trener Trefla Michał Winiarski poprosił jednak o challenge. Okazało się, że siatkarz GKS delikatnie musnął siatkę koszulką, która odstawała od ciała.

Komentatorzy byli zaskoczeni tą sytuacją.

– To majstersztyk, jeśli to wyłapał Winiarski – przyznał Wojciech Drzyzga. – Nie ma w tym winy zawodnika, to jest wina krawca – zażartował.