Atanasijević show! Efektowna końcówka meczu w wykonaniu siatkarza PGE Skry (WIDEO)

Siatkówka
Atanasijević show! Efektowna końcówka meczu w wykonaniu siatkarza PGE Skry (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Aleksandar Atanasijević otrzymał statuetkę MVP za mecz z Indykpolem AZS.

Aleksandar Atanasijević wrócił do PGE Skry Bełchatów i w pierwszych spotkaniach sezonu PlusLigi prezentuje dobrą dyspozycję. W starciu z Indykpolem AZS Olsztyn (3:2) został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) meczu. Serbski atakujący zaliczył efektowną końcówkę tie-breaka.

Atanasijević w barwach PGE Skry występował w latach 2011–13. Później na wiele lat związał się z Sir Safety Perugia. W maju 2021 roku oficjalnie ogłoszono powrót serbskiego atakującego do Bełchatowa.

 

Zobacz także: Aleksandar Atanasijević w Bełchatowie 2011–13. Wstęp do wielkiej kariery "dziecka Skry"

 

Pierwszy po ponad ośmiu latach mecz w rozgrywkach PlusLigi zaliczył 4 października w Lubinie. PGE Skra pokonała Cuprum 3:1, a Atanasijević wywalczył 18 punktów (15/31 = 48% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 punktowe bloki).

 

Pierwsze punkty Atanasijevicia po powrocie do PGE Skry Bełchatów:


 

W drugim spotkaniu bełchatowianie zmierzyli się z Indykpolem AZS. Atanasijević zdobył tym razem 22 oczka (19/37 = 51% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe). Zaliczył imponującą końcówkę tie-breaka – z pięciu ostatnich punktów dla gospodarzy, wywalczył aż cztery: atakiem (11:8), zagrywką (12:8), zagrywką (14:8) i atakiem (15:8); warto dodać, że punkt na 13:8 zdobył Dick Kooy, wykorzystując kłopoty rywali po mocnej zagrywce Serba. 

 

Efektowna końcówka meczu w wykonaniu Atanasijevicia:


RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie