Hit PlusLigi rozstrzygnięty w trzech setach! ZAKSA wciąż niepokonana

ZAKSA pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w PlusLidze.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:0 w rozegranym awansem meczu 13. kolejki PlusLigi. Spotkanie przyniosło wyrównaną walkę i wiele dobrych akcji, a w każdym z setów górą byli gospodarze.

Premierowa odsłona toczyła się początkowo przy przewadze kędzierzynian (5:2, 9:5). W środkowej części seta gospodarze powiększyli zaliczkę do pięciu oczek (16:11) i wówczas siatkarze Jastrzębskiego Węgla ruszyli do odrabiania strat i wyrównali po serii wygranych akcji (16:16). Zacięta walka trwała do samego końca. Po asie serwisowym Tomasza Fornala goście mieli piłkę setową (24:23), ale Kamil Semeniuk doprowadził do rywalizacji na przewagi. W niej jastrzębianie mieli dwie kolejne piłki setowe, ale ostatecznie to gospodarze rozstrzygnęli partię na swoją korzyść po ataku Norberta Hubera (28:26).

Siatkarze ZAKSY efektownie rozpoczęli drugą odsłonę (5:1). Zwycięstwo w poprzedniej partii dodało im animuszu i utrzymywali wyraźną przewagę. Nie brakowało w tym secie efektownych i długich wymian, pełnych zaciętej walki z obu stron. Tym razem jednak jastrzębianie nie byli w stanie odrobić strat z początku seta, choć w końcówce, po ataku Jana Hadravy zbliżyli się na dwa oczka (23:21). Nie złapali kontaktu, bo w kluczowych akcjach zepsuli dwie zagrywki (25:22).

Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju mieli przewagę na początku trzeciej partii. Po asie serwisowym Rafała Szymury było 3:5, później 8:11. Gospodarze odrobili straty, gdy skutecznym atakiem popisał się Łukasz Kaczmarek (12:12). W pewnym momencie zrobiło się nerwowo. Gdy arbiter odgwizdał błąd Stephena Boyera, jastrzębianie protestowali przeciwko tej decyzji i dostali czerwoną kartkę. W tym momencie ZAKSA odskoczyła na trzy oczka (19:16). Jastrzębianie jeszcze odrobili straty (21:21), ale znów kluczowe akcje padły łupem kędzierzynian. Atak Kaczmarka i as serwisowy Marcina Janusza rozstrzygnęły seta (25:22) i całe spotkanie.

Skrót meczu ZAKSA – Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Łukasz Kaczmarek (18), Norbert Huber (14), Kamil Semeniuk (11) – ZAKSA; Stephen Boyer (10) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Norbert Huber (9/15 = 60% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 2 punktowe bloki; zagrał na +8).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w obecnym sezonie PlusLigi. W siedmiu meczach wywalczyła 19 punktów. Jastrzębianie zgromadzili na swym koncie 16 oczek, ale ponieśli już drugą porażkę. Obie ekipy zajmują dwa czołowe miejsca w tabeli.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:22, 25:22)

ZAKSA: Krzysztof Rejno, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth, David Smith. Trener: Gheorghe Cretu.
Jastrzębski Węgiel: Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Rafał Szymura. Trener: Andrea Gardini.