El. MŚ 2022: Irlandia Północna - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Ostatni mecz eliminacji będzie dla Włochów szalenie ważny. Ekipa Roberto Manciniego ma tyle samo punktów co Szwajcaria i wyprzedza rywali tylko lepszym bilansem bramkowym. Czy przypieczętuje bezpośredni awans na mundial w meczu z Irlandią Północną? Relacja na żywo i wynik meczu Irlandia Północna - Włochy na Polsatsport.pl.

Mistrzowie Europy mogli podejść do poniedziałkowego starcia w zdecydowanie lepszych nastrojach, jednak nie wykorzystali swojej szansy w meczu z bezpośrednim rywalem, czyli Szwajcarią. Po 90 minutach gry remisowali 1:1, lecz w 90. minucie arbiter podyktował rzut karny na ich korzyść. Gol z jedenastu metrów dałby Włochom niemal pewny awans, lecz Jorginho nie zdołał umieścić piłki w bramce.

O tym, kto wywalczy bilet do Kataru zadecyduje więc ostatnia seria gier. Co ciekawe, nawet zwycięstwo może nie wystarczyć Italii, bo przy równej liczbie punktów o kolejności w grupie decyduje bilans bramkowy. Obecnie Włosi mają w zapasie dwie bramki. Szwajcaria zagra jednak z Bułgarią, więc nadrobienie tej straty jest więcej niż możliwe.

Dodatkowo Włochów może martwić fakt, że jeszcze nigdy nie wygrali w Belfaście. Dwukrotnie tam zremisowali, a raz musieli uznać wyższość rywali. Jak będzie tym razem?

Relacja na żywo i wynik meczu Irlandia Północna - Włochy od godziny 20:45 na Polsatsport.pl.