Nie żyje były piłkarz reprezentacji olimpijskiej

Piłka nożna
Nie żyje były piłkarz reprezentacji olimpijskiej
fot. PAP

W wieku 58 lat zmarł były piłkarz ŁKS-u Łódź oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała Grzegorz Więzik. W ostatnich latach Więzik pracował jako skaut Podbeskidzia. Informację o śmierci przekazał Bożydar Iwanow.

- Bardzo smutna wiadomość. Odszedł mój serdeczny Przyjaciel Grzegorz Więzik. Były piłkarz m.in Reprezentacji Olimpijskiej, związany ostatnio z Podbeskidziem (...) Wyrazy współczucia dla bliskich - napisał na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport.

 

ZOBACZ TAKŻE - Jacek Zieliński dyrektorem sportowym Legii

 

Smutne wieści potwierdziła oficjalna strona ŁKS-u, którego piłkarzem w latach 80-tych był Więzik. "Jeden z najlepszych piłkarzy ŁKS-u drugiej połowy lat 80" - czytamy na portalu internetowym łódzkiego klubu. "Rodzinie i wszystkim bliskim składamy szczere kondolencje".

 

Urodzony w 1963 roku w Łodygowicach Więzik występował na pozycji pomocnika. W latach 1985-1988 jako zawodnik ŁKS-u zagrał w 86 spotkaniach I Ligi, w których strzelił 14 goli. Swoją karierę na przełomie lat 80. i 90-tych postanowił kontynuować za granicą. Grał w klubach niemieckich, duńskich i francuskich. Pod koniec drugiego tysiąclecia wrócił do Polski, a ostatni sezon rozegrał w LKS-ie Łodygowice.

 

Po zakończeniu gry w piłkę pracował jako menedżer czy ostatnio skaut, m. in w Śląsku Wrocław czy Podbeskidziu.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie