PŚ w Zakopanem: Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs drużynowy

Zimowe
PŚ w Zakopanem: Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs drużynowy
fot. PAP
Piotr Żyła

Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem. Michal Doleżal postawił na czwórkę: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Sztab szkoleniowy wyłonił skład po dwóch sesjach treningowych, których z powodu porywistego wiatru nie udało się przeprowadzić dzień wcześniej. Zdaniem trenera Michala Doleżala najlepiej w swoich próbach zaprezentowali się Żyła, Wąsek, Hula i Wolny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch pokazał zdjęcie kontuzjowanej stopy

 

Oprócz biało-czerwonych w "drużynówce" wystartują ekipy Austrii, Czech, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Rosji i Słowenii. Początek rywalizacji o godzinie 16.

 

W styczniu ubiegłego roku na Wielkiej Krokwi zespół w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała zajął drugie miejsce. Wygrali Austriacy, a Norwegowie stanęli na najniższym stopniu podium.

 

Tym razem w stolicy polskich Tatr zabrakło kontuzjowanego Stocha oraz Kubackiego, którego z udziału w tej edycji zawodów wykluczył pozytywny test na Covid-19.

 

Wszystko wskazuje na to, że sobotni konkurs przebiegnie bez pogodowych zakłóceń. W Zakopanem porywy wiatru nie powinny przekroczyć 1 m/s, a temperatura z około 3 spadnie po zmierzchu do minus 3-4 stopni. Będzie też pogodnie.

 

Z minuty na minutę treningi z trybun obserwowało coraz więcej kibiców.

 

Decyzją organizatorów oba konkursy będzie mogło oglądać po sześć i pół z dozwolonych przed pandemią 22 tysięcy. W ubiegłym roku rywalizacja odbywała się bez udziału widzów.

psl, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie